Nevşehir Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yaklaşık 5 aydır vekaleten yürüttüğü İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine asaleten atandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Yusuf yazıcı'nın atamasıyla ilgili  Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararda, "3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince atanmıştır" denildi.

Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile ataması yapılan Yusuf Yazıcı geldiği günden beri ilimizde samimiyeti ve başarılı çalışmalarıyla tanınıyor.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden sonra Nevşehir'e atanan Yusuf Yazıcı, Milli Eğitim Müdürlüğü görevini vekaleten yürütüyordu.

Nevşehir'de öğrenci, öğretmen ve veliler ile gönül birliği yapan Yazıcı'nın asaletini kazanması eğitim camiası ve Nevşehirliler tarafından memnuniyetle karşılandı. 

FİB Haber Merkezi olarak İl Müdürü Yusuf Yazıcı'ya görevinde başarılar dileriz.


Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI

1966 Yılında Sorgun’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Sorgun’da tamamladı. 1988 yılı yaz döneminde Bolu Eğitim Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 1999 yılında Anadolu Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü´nde lisans eğitimini tamamladı.

Sınıf öğretmenliği, okul müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu, Bakanlığımız tarafından açılan Okul ve Kurum Yöneticiliği Seçme ve Değerlendirme Sınavı ile Taşra Teşkilatı Yöneticiliği Seçme ve Değerlendirme Sınavlarını kazandı.

Yurdumuzun çeşitli yerlerinde öğretmenlik, okul müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü, şube müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı.

16 Haziran 2014 yılından itibaren yürüttüğü Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden sonra 25 Ekim 2017 - 08 Eylül 2023 tarihleri arasında Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yaptı.

08 Eylül 2023 tarihinde Nevşehir Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Yusuf YAZICI, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kamu kurumlarında çalıştığı süre içerisinde, 2 adet Aylıkla Ödül, 6 adet Takdir Belgesi, 12 adet Teşekkür Belgesi, 6 adet Başarı Belgesi, 1 adet Üstün Başarı Belgesi ve 1adet ödül ile takdir edilmiştir.