Nevşehir merkezde Sümer Mahallesi Metal Iş Sanayi Sitesi B blok No 2'de hizmet veren Tavacı Ramazan işletmecisi Ramazan Akay, Regaib Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlarken, üç ayların müjdecisi olan ve Allah’ın lütfunu yeryüzüne sunduğu bu gecenin İslam alemi ve insanlığa hayırlar getirmesini diledi.

Tavacı Ramazan işletmecisi Ramazan Akay, üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak tüm Nevşehir halkının kandilini kutladı. Ramazan Akay mesajında, manevi bereket ve rahmet dönemi olan üç ayların tüm dünyada huzurun tesisine vesile olmasını diledi.

Tavacı Ramazan işletmecisi Ramazan Akay mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Bütün İslam aleminin heyecan ve sevinçle beklediği mübarek üç aylara girmiş bulunuyoruz. Manevi iklimin, huzurun, güzelliklerin ve İslam hoşgörüsünün fazlasıyla hissedildiği bu mübarek ayların müjdecisi de Regaib Kandilidir. Mübarek gün ve geceler şüphesiz ki Allah ile olan bağımızı yeniden gözden geçirmemiz, onun şefaat ve merhametinden istemek için önemli birer fırsattır. Tüm Müslümanlar bu mübarek gün ve gecelerin feyzinden, bereketinden istifade etmelidir.

Bu değerli günleri fırsat bilerek yardım ve sadakalarımızı artırmalı, küslük ve kırgınlıklarımızı bitirmeliyiz. Ailemize, anne ve babamıza olan muhabbetimizi, sevgimizi göstermeliyiz. Regaib gecesi bolca dua edip Allah’tan muradımızı istemek için büyük bir fırsattır ve İnşallah bu fırsatı değerlendirip alemlerin rabbine sığınalım. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Nevşehirli hemşerilerimizin ve İslam aleminin Regaib Kandilini tebrik ediyor, nice hayırlı ve kutlu gecelere kavuşturmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.”