Nevşehir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Salaş, Meclis Başkanı Mehmet Havalı, Yönetim Kurulu üyeleri ve NTB Genel Sekreteri Uslu Tombalak, Türkiye’nin tek açık alan özel patates fuarı olan 'POTATO DAYS TURKEY 2023' in açılışına katıldı.

Nevşehir Ticaret Borsası, yurt içi ve yurt dışından toplam 70 firmanın yer aldığı Türkiye'nin tek ve en kapsamlı özel patates fuarı olan "Patates Günleri" fuarında stant açtı.

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, "Bu tür Tarım Fuarları bölgemizde yetiştirilen tarım ve ziraat ürünleri ile tarımsal ziraat ekipmanları ve araçlarının tanıtımı açısından büyük önem taşıyor. Nevşehir Ticaret Borsası olarak bu tür önemli fuar ve organizasyonlarda açtığımız standımızda üyelerimize ait ürünlerin tanıtımına öncülük etmekten ve fuarda yer alan firmalarımızı desteklemekten gurur duyuyoruz. Bu fuarın tarımsal amaçla düzenlenen bir organizasyon olmasının yanında Nevşehir ve Kapadokya bölgesinin tanıtımı açısından önemli bir misyonu da yerine getirdiğine inanıyorum.”

Bu vesileyle Türkiye’nin en kapsamlı özel patates fuarı olan 'Potato Days Turkey 2023 Neşehir' fuarının hayırlı olmasını, ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine beklenen katkıyı vermesini diliyorum "dedi.

Fuarın açılışına ayrıca Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ekrem Nurlu ve NTSO Genel Sekreteri Av. İbrahim Akgür de katılarak stand kurdular.

Üç gün sürecek fuar 25 Ağustos Cuma günü sona erecek.