Nevşehir Ticaret Borsası (NTB) tarafından Muharrem Ayı münasebetiyle zahire pazarı’nda vatandaşlara Aşure dağıtıldı.

Aşure Dağıtımına Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, Nevşehir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Havalı, Genel Sekreter vekili Uslu Tombalak ve Meclis üyelerinin yanı sıra çok sayıda esnaf ve vatandaş katıldı.

Bolluk, bereket, birlik ve beraberliğe vesile olması için okunan duanın ardından Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş ve Nevşehir Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Havalı burada esnaf ve vatandaşlara aşure dağıttı.

Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, geleneksel olarak her yıl Muharrem ayında düzenledikleri aşure ikramını bu yıl da gerçekleştirdiklerini söyledi.

Muharrem ayı nedeniyle gerçekleştirilen aşure dağıtımlarıyla ilgili değerlendirmede bulunan Nevşehir Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş , ”Aşure gününün, milletimizin huzur, güven, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde birbirine daha sıkı bir şekilde kenetlenmesine vesile olması hayatımıza ayrı bir tat ve renk katmasını diliyorum." dedi.

Aşurenin önemli bir gelenek olduğunu söyleyen Salaş, “Aşure ayı kardeşliğin, paylaşmanın, birlik ve beraberce olmanın duygularını yoğun yaşadığımız günlerdendir. Rabbim sağlık ve sıhhatle tekrarını nasip etsin. Tüm hemşehrilerimizin mübarek Muharrem ayını tebrik ediyor, etkinliğimize katılan herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

NTB Meclis Başkanı Mehmet Havalı'da, aşure gününün tüm insanlık için büyük bir anlam ve önem taşıdığını ifade etti. Kardeşlik ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin yaşandığı bu müstesna gün içerisinde, birçok peygamber için sayısız mucizenin yaşandığının rivayet edildiğini belirten Havalı, Müslümanların yüreğini yakan Kerbela olayının da yine bugünde meydana geldiğini dile getirdi. İçerisindeki değişik ürünlerin bir araya gelerek, birlik, beraberlik nasıl oluşturulur, bir tat, bir lezzet oluşturduğu anlayışı içerisinde Cenab-ı Allah birliğimize beraberliğimize vesile kılsın." dedi.