Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ)’de eğitim gören öğrenciler Nevşehir Valisi Ali Fidan’ın balon turu hediyesiyle Kapadokya’yı kuşbakışı izleme fırsatı buldu.

NEVÜ ve Nevşehir Valiliği koordinesinde ‘Ramazan Ayı’ boyunca Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Türk Kızılay Nevşehir Şubesi ve Nevşehirli hayırseverlerin katkılarıyla düzenlenen Ramazan Ayı iftar programlarında bilgi ve kültür yarışmalarına katılarak dereceye giren öğrencilere, Nevşehir Valisi Ali Fidan tarafından ücretsiz balon uçuşu hediye edildi.

Kapadokya’yı Kuşbakışı Seyrettiler

NEVÜ’nün farklı bölümlerinde okuyan 28 öğrenci, Nevşehir Valisi Ali Fidan’ın hediyesi üzerine sıcak hava balon turuyla Kapadokya bölgesinin eşsiz tarihi ve doğal güzelliklerini kuşbakışı seyretme fırsatı buldu. Bu deneyimden dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade eden öğrenciler, kendilerine bu fırsatı sunan Nevşehir Valisi Ali Fidan ve NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’e teşekkürlerini iletti.

Öğrenciler ayrıca Ramazan ayı boyunca kendilerine her türlü desteği sağlayan kurum ve kuruluşlara, hayırseverlere, NEVÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Adem Çatak’a, bilgi yarışmasının ve balon turu organizasyonunun gerçekleşmesine katkıda bulunan Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Mevlüt Uğurlu’ya teşekkür etti.