İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Millet İttifakı'ndan ayrılmasının ardından Nevşehir'de CHP ve İYİ Parti cephesi sosyal medya hesaplarından  paylaşımda bulundular.

Meral Akşener'in Türkiye'nin gündemini sarsan sözleri için Nevşehir'de CHP ve İYİ Parti kanadından ilk yorumlar da geldi. 

İşte Nevşehir CHP'den yorumlar;

CHP Nevşehir İl Başkanı Tayfun Ceyhan, Akşener'in açıklamalarının ardından "Asla umutsuz olmayın. Bütün taşlar yerine oturacak. İYİ Parti tabanının Türkiye Cumhuriyetinin geleceğine sahip çıkacağına inanıyoruz. Onlarda bizim gibi düşünüyorlar. 1919 yılındaki dağ başını duman almış yolunda devam ediyoruz. Sayın Genel Başkanımız ve diğer Genel Başkanlarının yanlarındayız ve yollarındayız. 1919 ne ise bugünde öyledir...Dünde Kemal öndeydi bugünde Kemal görevde…"

CHP Önceki dönem Nevşehir İl Başkanı Kamil Gülmez "Yolun açık olsun Sayın Cumhurbaşkanım"

CHP Avanos Belediye Başkanı Alper Celal İbaş; ''Hiç merak etmeyin, bütün taşlar yerine oturacak."Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun sonuna kadar yanındayız. Hep birlikte kazanacağız"

CHP Hacıbektaş Belediye Başkanı Arif Yoldaş Altıok'ta "Yürümek; dost omuzbaşlarını omuzlarının yanında duyup, kelleni orta yere yüreğini yumruklarının içine koyup yürümek!..

Yürümek; yolunda pusuya yattıklarını, arkadan çelme attıklarını bilerek yürümek...

Yürümek; yürekten gülerekten yürümek... " yorumu yaptılar.

İşte Nevşehir İYİ Parti'den yorumlar;

İYİ Parti Nevşehir İl Başkanı Alihan Kuzeyli'de sosyal medya hesabından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in fotoğrafını paylaşarak; "Neredeyse oradayız! Her zaman milletimizin emrindeyiz" 

İYİ Parti Avanos İlçe Başknaı Gökçen Aker; "Biz masayı dağıtmadık! Masa milletin sesine kulak tıkadı! Biz masadan kalkmadık! Masa Milletten kalktı! Biz millete iktidar sözü verdik! Masa muhalefet kalmayı seçti! Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in CUMHURBAŞKANI adaylığı hayırlı uğurlu olsun…"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ne demişti; 

“İYİ Parti dayatmaya mecbur bırakılmış, tercihe zorlanmıştır. Elbette buna boyun eğmeyecektir” diyen Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’a adaylık çağrısında bulunmuştu.

Foto: Harun Ekinci