Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Nevşehir il ve ilçe müftülüklerinde açılan Yaz Kur’an Kursları çeşitli etkinlikler ve "Kapanış Törenleri" ile taçlandırıldı.

Nevşehir Merkez Karasoku camii yaz Kur'an kursu talebeleri 6 haftalık kuran ve dini bilgiler eğitimini tamamladı.

6 haftalık eğitimlerin ardından bugün cuma namazında kursiyerlerin okuduğu 14 hatim duasını yine kendileri yaptı.

Cami cemaati çok memnun oldu.  Karasoku Cami İmam Hatibi Seyfullah Eker, 6 hafta boyunca çeşitli hediyelerle bu öğrencilerimize camiyi, Kur'anı ve namazı sevdiren hayır sahibi cami cemaatine teşekkür etti. 

Hayıserverler için dua eden İmam Eker, "Sevgili hayır sahipleri sizler ümmeti Muhammedin evlatlarını sevindirdiniz Allah c.c da sizi ve evlatlarınızı sevindirsin" dedi.

6 hafta boyunca bir çok etkinliklerle hiç sıkılmadan, severek Kur'an kursuna devam eden ögrenciler, aynı sevinçle inşallah seneye de yaz Kur'an kurslarına devam edeceklerini söylediler.

Kurs öğrencileri ayrıca, gerçekleştirilen sosyal faaliyetlerinden ve özellikle stres attıkları ve keyifle geçen piknik programı düzenlediği için cami imam hatibi Seyfullah Eker Hocamıza ve sponsor hayır sahibi amcalarımıza çok teşekkür ettiklerini söylediler.

Nevşehir ile birlikte Ürgüp ilçesinde de  2023 yılı Yaz Kur'an Kursları bugün itibari ile tamamlandı.

03 Temmuz 2023 Pazartesi günü itibari ile tüm yurtta “Çocuklar Koşun Haydi, Şimdi Yaz Kur’an Kursu Vakti” çağrısıyla başlayan Yaz Kur'an Kurslarına ilçemizde, 4-22 yaş grubu arasında yaklaşık 1500 çocuk ve genç katılım sağladı.

Ürgüp İlçe Müftüsü sayın İsmail KARADAVUT’un başkanlığında Musalla Camiinde Yaz Kur’an Kurslarında görevli personele yönelik düzenlenen “Eğitim Semineri” ile başlayan kurs sürecinde yüzlerce çocuk ve genç Kur'an-ı Kerim’i öğrendi, Allah’ı ve Peygamber Efendimizi sevgi temelinde tanıdı.

İslam Ahlakı, Değerler Eğitimi ve Temel Dini Bilgilerin öğretildiği Yaz Kur’an Kurslarında ayrıca "Mahremiyet Bilinci", "Çevre Ahlakı", "Teknoloji Bağımlılığı" ve "Tütün Bağımlılığı" seminerleri yapıldı. Kurs Öğreticilerinin yoğun gayretleri ile düzenlenen çeşitli etkinlik ve yapılan ikramlarla da öğrencilerimizin keyifli ve verimli bir kurs dönemi geçirmeleri sağlandı.

6 haftalık Yaz Kuran Kursunu başarılı bir şekilde geride bırakırken, Ürgüp İlçe Müftülüğü olarak Yaz Kuran Kurslarında özveri ile görev yapan personelimize, Kurslarımızı şenlendiren öğrencilerimize ve yapılan programlara katılım ve katkı sağlayan velilerimize ve tüm hayır sahibi kardeşlerimize çok teşekkür ediyoruz.