Avrupa'da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa'da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning faaliyetinin bir üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Bakanlığımız adına YEĞİTEK Genel Müdürümüz Sayın Mustafa CANLI uhdesinde Ulusal Destek Servisi tarafından YEĞİTEK Genel Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülmektedir.
    eTwinning Okulu Etiketi, eTwinning'in okul politikalarına, okuldaki etkinliklere ve mesleki gelişim çalışmalarına entegre edilmesini teşvik eden ve bu konuda başarılı okulların görünürlüğünü artırmayı amaçlayan bir uygulamadır. eTwinning Okulu Etiketi,  belirli kriterleri taşıyan ve bunu belgelendiren okulların değerlendirmesi sonunda verilen ve okul düzeyinde geçerli olan bir etikettir. Bu kapsamda, öğretmenlerin okuldaki eğitim öğretim süreçlerini zenginleştirmek amacıyla güçlü yönlerini birleştirmeleri, okuldaki öğretmenlerle iş birliği yapmaları ve diğer okullara örnek olmaları amaçlanmaktadır. Bu etiketin geçerliliği iki yıl olup geçerli olduğu süre boyunca eTwinning platformundaki okul sayfasında (https://school-education.ec.europa.eu/en/etwinning) bu etiketi gösteren bir rozet bulunur.

    2023-2024 dönemi için eTwinning Okulu Etiketine başvuru koşullarını sağlayan 7.554 okuldan 3.541'i başvuru yapmış ve 2.908'i başarıyla süreci tamamlamıştır. Bu kapsamda 2023-2024 Öğretim Yılında  ilimizden 47 okul eTwinning Okulu Etiketi başvurusunda bulunmuş olup 21okulumuz eTwinning Okulu etiketi almaya hak kazanmıştır. Öğrencilerini zenginleştiren, okulunu hem Avrupa'da hem de Türkiye'de marka haline getiren, dönüştüren, yenilikçi, ilimizin ve okulunun adını uluslararası platformlarda duyuran değerli idarecilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize bu başarı, emek ve gayretlerinden ötürü teşekkür ediyor başarılarının devamını diliyoruz. eTwinning okulu olmaya hak kazanan okullarımız:

20 Temmuz İlkokulu Nevşehir Merkez
23 Nisan Ortaokulu Nevşehir Merkez
Acıgöl 4 Temmuz Ortaokulu Nevşehir Acıgöl
Acıgöl Atatürk İlkokulu Nevşehir Acıgöl
Alacaşar Şehit Cebrail Aksöz İlkokulu Nevşehir Merkez
Avanos Ahmet Ergün Ortaokulu Nevşehir Avanos
Derinkuyu Cumhuriyet İlkokulu Nevşehir Derinkuyu
Göreme Ortaokulu Nevşehir Göreme
H. Rasim Uzer Özel Eğitim Meslek Okulu Nevşehir Merkez
Hacı Asım Atabilen İlkokulu Nevşehir Merkez
Hacı Makbule Avlanmaz İmam Hatip Ortaokulu Nevşehir Merkez
Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi Nevşehir Merkez
İstiklal Ortaokulu Nevşehir Merkez
Mehmet Diker Ortaokulu Nevşehir Ürgüp
Mihriban Emin Günel Ortaokulu Nevşehir Merkez
Nevşehir Anadolu Lisesi Nevşehir Merkez
Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi Nevşehir Merkez
Nevşehir Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Nevşehir Merkez
Ürgüp Atatürk Ortaokulu Nevşehir Ürgüp
Yavuz Sultan Selim Han Ortaokulu Nevşehir Merkez
Yazıhüyük Gazi İlkokulu Nevşehir Derinkuyu