Nevşehir Valisi Ali Fidan, eşi Prof. Dr. Fatma Fidan, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran ve eşi Nejla Savran, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle ilimizde ikamet eden 1923 doğumlu 100 yaşındaki Saadet Kılıç ve Makbule Dalcı'yı evlerinde ziyaret ederek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladılar.

Ziyarette, asırlık çınarların ellerini öperek bir süre sohbet eden Vali Fidan ve beraberindekiler birlikte fotoğraf çektirdikleri Kılıç ve Dalcı’ya hayırlı ve sağlıklı ömürler diledi.

Nevşehir'de Cumhuriyetle yaşıt asırlık çınarlar unutulmadı...

Nevşehir Valisi Ali Fidan, asırlık çınarların yaşayan bir tarih olduğunu belirtti.

Vali Fidan, Cumhuriyetimizin 100. yılında; 1923 doğumlu Cumhuriyet ile yaşıt, Saadet Kılıç ve Makbule Dalcı teyzelerimizi evlerinde ziyaret ederek ellerini öptük ve hayır dualarını aldık. Tüm büyüklerimize hayırlı ve sağlıklı ömürler dilerim." dedi.

Başkan Savran'dan Cumhuriyetle yaşıt vatandaşlara anlamlı ziyaret

Cumhuriyetle yaşıt çınarlara Türk Bayrağı hediye eden Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutladı.

Başkan Savran; "Dile kolay tam 100 Yıl… Cumhuriyetimiz ile aynı yaşta olan, 100 yaşındaki Makbule ve Saadet annelerimizi Valimiz ile beraber ziyaret ettik. Rabbim sağlıklı ve huzurlu ömürler versin." dedi.

Türkiye'nin ilk yüzyılına erişmiş olmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Mehmet Savran, Cumhuriyetin gelecek nesillerle daha da yükseleceğine inandığını söyledi.

Başkan Savran'a anlamlı ziyaretinden dolayı teşekkür eden Kılıç ve Dalcı ailesi, Nevşehir'in böyle bir belediye başkanına sahip olduğu için çok şanslı olduğunu söylediler.