Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, şube müdürü Feyyaz Solak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü vizyon gelişim süreci kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesi organizesi ve Olcay Sağlam Rehberlik ve Araştırma Merkezi yürütücülüğünde gerçekleştirilen ''Yerelden Evrensele Projesi'' kapsamında dereceye giren öğrencilerle bir araya geldiler. 

''Yerelden Evrensele Projesi'' ile dijital teknolojik aletler kullanarak kök değerler  (Adalet, Vatanseverlik, Saygı, Yardımseverlik, Sorumluluk, Sabır, Öz denetim, Dostluk, Sevgi ve Dürüstlük) ile ilgili bir dijital hikâye oluşturup yeni nesillere aktarma dinamiklerinin kuvvetlendirilmesi amacıyla İl geneli tüm liseler arasında kök değerler çerçevesinde dijital hikaye oluşturma yarışması düzenlenmiştir. Yarışmada dereceye giren öğrenciler;

  1. Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencimiz Emir YEL
  2. 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi öğrencilerimiz Gizem DEMİREZEN, Esra KARACA, Aya Ahmet ADIL
  3. Nevşehir Lisesi öğrencilerimiz Mahan BEGHANİ olmuştur.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, çalışmalarından ötürü öğrencileri tebrik ederek hediye takdiminde bulundu. İl Müdürü; yöneticilere, öğretmenlere, velilere ve öğrencilere verdikleri emekler için teşekkür ederek bu kapsamda yapılan çalışmaları önemsediklerini ve çalışmalarımızın ivmeli bir şekilde devam edeceğini ifade etti.