İHH tarafından Gazze Limanına ulaşmak amacıyla başlatılan Özgürlük Filosu kapsamında Nevşehir’de destek eylemleri başlatıldı. 

İsrail’in uyguladığı ambargoyu kırmak amacıyla uzun yıllardır kapalı tutulan Gazze Limanına ulaşmak ve onurlu Gazze halkına yardımları ulaştıracak gemide Türkiye ve farklı ülkelerden aktivistler katılacak.

Nevşehir’den katılımların da olacağı Gemi yeniden Türkiye’ye dönünceye kadar Nevşehir’de de oturma eylemi ve farklı programlar düzenlenecek.

Eylemlerin ilki Tarık Kesekci Parkında düzenlendi. Nevşehir'de İHH tarafından, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek ve Filistin'e destek olmak amacıyla Tarık Kasekçi parkında oturma eylemi düzenlendi.

 Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile katılan vatandaşlar “Kahrolsun İsrail” sloganı ile tekbirler getirdi 

Genç İHH Nevşehir Başkanı Mehmet Berat Tural, yaptığı konuşmada, “Aktiviteleri taşıyan gemimizi Gazze’ye gönderirken, en yüksek sesle İsrail’e zalim demeye devam edeceğiz. Özgür Mescidi Aksa hedefimizden vazgeçmeyeceğiz. Bizler Sultan Alparslan’dan Sultan Abdülhamid Han’ın torunları olarak susmayacağız. Gemiler Gazze’ye ulaşıp mazlum ve izzetli Müslümanlara yardımları ulaştırıp geri dönünceye kadar bizler dua ve haykırışa devam edeceğiz. 2 hafta boyunca Nevşehir’de farklı noktalarda programlarımız sürecek. Tüm halkımızı ve tüm gençlerimizi davet ediyoruz. Yıkıldı Hayber, yıkılacak İsrail.” diye konuştu.