Kutsal topraklara gitmek üzere il ve ilçe müftülüklerinden kayıt yaptırarak hazırlıkları tamamlanan hacı adaylarımızın heyecanlı bekleyişleri sona erdi.

2024 yılı hac organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı ile Nevşehir'den kutsal topraklara gidecek olan 165 kişilik ilk hac kafilesi için 22 Mayıs 2024 gününde İl Müftülüğü hizmet binası önünde yatsı namazını müteakip bir uğurlama programı düzenlendi.

Rahman'ın Misafirleri Medine Yollarında...

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İl Müftüsü Kâzım Güzel'in konuşmasıyla devam etti. Müftü Güzel konuşmasında hac ibadetinin, yürekleri Allah ve Rasulünün sevgisi ile yanıp tutuşan müminler için en büyük özlem olduğunu belirterek “Hac, en büyük vuslat ve en büyük heyecandır. Hac, sayısız hikmetleri ve güzellikleri içinde barındıran mübarek bir yolculuktur, kutlu bir ibadettir, büyük bir arınma mevsimidir, tövbe ve dua zamanıdır, rahmet ve mağfiret iklimidir.” dedi.

İl Müftü Yardımcısı Mahmut Taşyapan'ın yaptığı duanın ardından 165 hacı adayımız tekbir, tehlil ve salâvatlar eşliğinde gözyaşları içerisinde yakınlarıyla vedalaşarak otobüslerle Kapadokya Havalimanı'na uğurlandı.

İl Müftü Yardımcıları Nurcan Solak ve Mahmut Taşyapan ile müftülük personeli ve din görevlilerinin de hazır bulunduğu programda duygusal anlar yaşandı.

1 kafile başkanı, 4 din görevlisi ve 2 kadın irşat görevlisinin eşlik ettiği kafile için ilk durak Medine-i Münevvere olacak.

İl Müftülüğü olarak kıymetli hacı adaylarımızın yapacakları hac ibadetinin mebrur, dualarının makbul, günahlarının mağfur olmasını temenni ediyoruz.