Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, “2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı'na katıldı. 

Nevşehir Merkez Mehmet Gülen İlkokulu'nda düzenlenen kutlama programına, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, okul müdürleri, basın mensupları ve çok sayıda öğrenci ile velileri katıldı.

Program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler ve halkoyunu gösterileri ile devam etti. İlköğretim Haftası nedeniyle kısa bir konuşma yapan Vali İlhami Aktaş; “Eğitim-Öğretim imkânı bulamayan yaşıtlarınızın içinde bulunduğu şartları düşünerek, buradaki eğitim faaliyetlerinde vatanımıza, milletimize, devletimize layık fertler olarak yetişmek için elimizden geleni yapacağınıza inancımız tamdır. Burada fedakâr öğretmen arkadaşlarımızın tüm sıkıntılarını ve verdiği emeklerini bilerek, onlarda bu eğitim-öğretim döneminde ellerinden geleni en güzel şekilde yapacaklarına da yine inancımız tamdır. Başta okul müdiremiz olmak üzere tüm öğretmen arkadaşlarıma yeni eğitim haftası dolayısıyla başarılar diliyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.

AK Parti Nevşehir Milletvekili Yücel Menekşe de yaptığı konuşmasında; "‪2018-2019 eğitim ve öğretim yılında, öğretmenlerimiz ve geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza başarılar diliyorum.‬" dedi.

Konuşmaların ardından Vali İlhami Aktaş, Milletvekili Menekşe ve protokol üyeleri öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, bir süre sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çekindiler. Vali Aktaş, öğrencilere başarılar dileyerek programdan ayrıldılar.