Nevşehir'de bir grup bisiklet tutkunu kurdukları Kapadokya bisiklet grubu ile dolunay altında “farkındalık turu” düzenlediler.

Kapadokya bisiklet grubu dolunay altında pedal çevirdi

Dün akşam kameralara yansıyan Kapadokya bisiklet grubu bu kapsamda bisikletleriyle birlikte dolunay sürüşü yaptı.

Nevşehir'deki bu aktif grup, aileleriyle birlikte bisiklet kültürünü doyasıya yaşıyor hemde sağlıklı keyifli bir gün geçirmelerine olanak sağlıyor.

Kapadokya bisiklet grubu kurucularından Bahri Aydoğan ve Durmuş Kaynar, FİB Haber Merkezine yaptıkları açıklamalarında şunları söyledi;

Bisiklet tutkunları Nevşehir'in doğal güzelliklerine pedal çevirdi...

"Kapadokyamızın eşi benzeri olmayan muhteşem bir güzelliği var. Doğal yapısı ile bisikletin bütünleşmesine olanak sağlayan bu doğa harikası coğrafyası aynı zamanda bisiklet tutkunları içinde dünyanın en güzel doğal bisiklet parkuru haline getiriyor. Bizde Salı akşamı gökyüzünü süsleyen dolunayı fırsata çevirerek patika yollardan bir bisiklet sürüşü gerçekleştirdik. Özellikle aileler çok keyif alıyorlar zira, bu etkinlikte hız yok, yarış yok, ayrı sürmek yok... Riskleri en aza indirmek içinde grubumuzda yer alan bisiklet sürücülerinin kask, eldiven, koruyucu kıyafetler, ön ve arka ışıklar reflektörlü kıyafetli olmasına özellikle dikkat ediyoruz.

Yeni başlayanlarda ilk önce bisikletlerini alıyorlar birinci tura katıldıktan sonra bu keyfi yaşamaya başlayınca onlarada eksik malzemelerini tamamlama fırsatı sunuyoruz. Trafikten oldukça uzakta kalmaya özen gösteriyoruz. Doğanın güzelliğini şehirden uzak yerlerde çıkarıyoruz.  Küçük çocuklar anne ve babaları ile bisiklet sürmenin keyfini yaşıyor.

Bisiklet kültürü, Nevşehir'de hem sağlıklı yaşamak için hemde keyifli bir spor dalı olarak güzel bir alışkanlık haline geliyor. Şuan Kapadokya Bisiklet Grubu'muzda 204 kişi bulunmakta. Biz sosyal ve kültürel yaşamayı Kapadokyamızı seviyoruz. Bu keyifli yolculuğa herkesin çıkmasını isteriz. Herkese keyifli mutlu ve güzel günler dileriz. Spor yap sağlıklı yaşa..." diyerek sözlerini tamamladı.

Grup, her gün farklı rotalarda pedal çevirip, sağlıklı yaşamın keyfini sürüyor. Sizleride bekleriz...