Nevşehir Sivil Toplum Kuruluşları, Filistin’de yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Bu kapsamda yatsı namazı sonrası Alibey Camisi’nde Filistin için dua edildi. Dua, programına katılan STK temsilcileri ve vatandaşlar Filistinli kardeşlerimizin zaferi için ellerini semaya açtı. 

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları'nın İsrail’e karşı başlattığı ‘Aksa Tufanı’ operasyonuna destek amacıyla Nevşehir Sivil Toplum Kuruluşları Nevşehir İHH öncülüğünde Yatsı namazını müteakip Alibey Camii önünde bir araya gelerek, Filistin halkı için dua etti.

 Öncel: "Nevşehir Filistinin yanında ..."

Nevşehir İHH Başkanı Baki Öncel burada yaptığı konuşmasında; "Sene başından bu yana yüzlerce Filistinlinin öldürülmesi ve her gün Mescid-i Aksa'ya gerçekleştirilen Yahudi baskınları sonucunda Gazze'nin başlatmış olduğu haklı direnişi desteklemek için Filistinli kardeşlerimize dua etmek ve özgürlüğüne kavuşana kadar yanlarında olduğumuzu bildirmek üzere burada toplanmış bulunuyoruz. "Ya Rabbi! Filistinli kardeşlerimize güç ve kuvvet ver. Oradaki siyonist terör çetelerini Kahhar isminle kahr-u perişan et. Rabbim kardeşlerimize zafer nasip et. Aksa Tufanı, Kudüs'ün ve Filistin'in kurtuluşuna vesile olsun. Rabbim dualarımızı kabul eylesin Filistin halkını muzaffer eylesin." dedi.

Filistinde dündenden bugüne yaşanan olaylardan bahseden Öncel, Kudüs'ten Kapadokya'nın dağlarına kadar arz-ı mevut ideali olan siyonist güçlere karşı dünya müslümanlarının uyanık olmasını istedi.

Proğram sonunda Enderun Eğitim Vakfından İbrahim Başaran hocanın üç gün önceki Kudüs ziyareti ve orada Filistin halkına karşı yapılan zorbalıkların anlatılmasının ardından yapılan dua ile son buldu.