Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü GSB Yurtlarımızda kalan öğrenciler, fidanları toprakla buluşturdu.

Çevre faaliyetleri etkinlikleri kapsamında gençlerimizin daha yeşil bir dünya duyarlılığıyla hareket edebilmeleri ve günümüzde küresel bir sorun haline gelen çevre problemlerine yönelik olarak farkındalıklarının arttırılması adına yurt öğrencilerimiz ile birlikte Nevşehir Kahveci Dağı mevkii KYGM hatıra ormanımızda fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürü Hava Gülçin Gültekin, dayanışmayı güçlendirmek ve çevre bilincini artırmak amacıyla fidan dikme etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Nevşehir’de tüm yurtta kalan öğrenciler adına fidanları toprakla buluşturduklarını kaydeden Gültekin, proje ile geleceğin teminatı olan gençlerin sosyal sorumluluk projelerinde yer almalarını sağlamak ve gençlerin farkındalığının artırılmasını amaçladıklarını belirterek, “ Fidan dikimi ile burada eğitim öğretimlerini tamamlayan öğrencilerimizin, memleketlerine gittiklerinde hatıraları, ektikleri fidanlar Nevşehir’de yaşayacak" diye konuştu.

Etkinliğine katılan öğrencilerde ise fidanları toprakla buluşturdukları için mutlu olduklarını aktardı. Etkinliğe Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürleri, Yurt Müdürleri, kurum personelleri ve öğrenciler katıldı.