31 Mart yerel seçimlerinde 6. dönem için AK Parti'den yeniden aday gösterildiğini duyuran Yazıhüyük Belediye Başkanı Cengiz Çavdar şu açıklamalarda bulundu;

YAZIHÜYÜK İÇİN TARİH YAZIYORUZ.

Değerli Yazıhüyük'lü Hemşehrilerim,
Değerli Büyüklerim,
Sevgili Kardeşlerim ve Hanımefendiler

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçime sayılı günler kaldı. Bu seçimlerin, Yazıhüyük'ümüze, Nevşehir'imize ve Türkiye’mize hayırlı olmasını dilerim.

Değerli Hemşehrilerim,
Ben, 1999 yılından bu yana Yazıhüyük Belediye Başkanı olarak hizmet vermekteyim. Bu uzun süre boyunca bana duyduğunuz güven, verdiğiniz destek için sizlere şükran duyuyor, gönülden teşekkür ediyorum.

Şimdiye kadar ki çalışmalarımız Genel Merkezimizce araştırılmış, incelenmiş ve Yazıhüyük Kasabamızdaki çalışmalarımız, İl ve İlçelerimizde örnek gösterilmiş ve kasabamız ve şahsım takdirle karşılanmıştır. Kasabamızda yapılan temayül yoklamalarında da Değerli Halkımızın yüksek teveccühleriyle tekrar aday gösterilmem istenmiştir. Bu süreçte Ak Partimizin belde ilçe ve il teşkilatları, milletvekilleri ve genel merkez yöneticilerinin değerlendirmeleri sonunda tekrardan belediye başkan adayı olarak gösterildim.

Bana gösterdikleri güven duyguları için; başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, Nevşehir milletvekillerimize, partilerimizin il ve ilçe ve belde teşkilatlarına teşekkür ediyorum.

Çağrıldığım görevi omuzlamak için 31 Mart 2024 seçimlerinde, yeniden 6. defa, Yazıhüyük Belediye Başkan adayı olarak huzurunuza çıkıyorum.

Parti farkı gözetmeden, insanlarımız arasında hiç kimseyi ayırmadan hizmet etme anlayışımızla yola devam için bütün hemşehrilerimden destek istiyorum.
Yalnız oylarınızı değil, dualarınızı, gönül desteğinizi de istiyorum.
Diğer siyasi partilerden aday olan kardeşlerime başarılar diler, Yazıhüyük Kasabamızda barış,huzur ve dostluk içerisinde güzel bir seçim atmosferi yaşanmasını Yüce Allah'tan temenni ederim.

Seçimlerin, Yazıhüyük'ümüze, Nevşehir'imize ve bütün Türkiye’miz için; huzurlu, aydınlık yarınlara, güzel ufuklara açılan kapı olması ve diğer duasıyla;

Mübarek Cumamızın hayırlı olmasını, dualarımızın kabul olmasını dilerim.

Evlerinize huzur, sağlık ve bereket dilerim"dedi.

Cengiz ÇAVDAR KİMDİR?

Nevşehir/Yazıhüyük-1966 doğumludur. Lise mezunudur. Tarım üzerine çalışmış, uzun yıllar Azerbaycan’a patates ihracatı ve yetiştiriciliği yapmıştır.

1999 yılında Belediye Başkan adayı olmuş ve %52 ile Belediye Başkanı seçilmiştir.

2004 yılında tekrar aday olmuş halkın %63 desteğini alarak tekrar Belediye Başkanı seçilmiştir.

2009 yılında bağımsız olarak tekrar aday olmuş ve %70 desteğini alarak tekrar Belediye Başkanı seçilmiştir.

2014 yılında tekrar aday olmuş ve %72 lik büyük bir çoğunlukla yeniden Belediye Başkanı seçilmiştir.

2019 yılında adaylığını yinelemiş Yazıhüyük’e ender görülen 5. Dönem Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. 31 Mart 2024 Seçimlerinde yeniden AK Parti'den aday gösterildi.

Çavdar, evli, 6 çocuk babasıdır.