Nevşehir de Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Okullarda bulunan kantin ve yemekhaneler ile okulların çevresinde bulunan market, büfe, dönerci, çiğköfteci vb gıda işletmeleri İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce denetleniyor.

Nevşehir İl-İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli gıda kontrol görevlileri tarafından okulların açılması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim ve öğretim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı, yemekhane gibi gıda işletmelerine yönelik resmi kontrol gerçekleştirildi.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş; "Gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla İl-İlçe Müdürlüklerimizde görevli gıda kontrol görevlileri tarafından gıda işyerlerine yönelik denetimler gerçekleştirilmektedir. Özellikle geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz için, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim ve öğretim kurumları bünyesinde faaliyet gösteren kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı, yemekhane gibi gıda işletmelerine yönelik gerçekleştirilen denetimlere ayrı bir önem verilmektedir.

Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş, Okulların açılması ile başlayan denetimlerin yıl boyunca devam edeceğini bildirdi.