Nevşehir'de okullara etkileşimli tahta kurulumları devam ediyor. 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Eğitimde FATİH Projesi" kapsamında ilimiz Nevşehir genelinde 2023-2024 eğitim öğretim yılında 3 ve daha az dersliğe sahip birleştirilmiş sınıflı 24 köy okulumuzun dersliklerine etkileşimli tahta nakilleri yapılarak kurulumları tamamlanmış, öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Eğitimin bir parçası hâline gelen teknoloji destekli öğrenme, eğitimde fırsat eşitliği hedefine ulaşmakta önemli bir araç hâline gelen etkileşimli tahtalar, farklı öğrenme türlerine sahip öğrencilerin gelişimine destek verirken kalıcı öğrenmeyi kolaylaştırıyor, öğrenmeyi daha keyifli hâle getiriyor ve öğretmenin anlatım ve uygulama seçeneklerini artırıyor.

Ayrıca Nevşehir il geneli örgün eğitim veren okullarımızda, dersliklere kurulumu tamamlanan etkileşimli tahta sayısı Ekim 2023 itibarıyla 3.090 âdete ulaşmıştır.

Bakanlığımız tarafından teslim süreci devam eden "45 bin Etkileşimli Tahta İhalesi" ile 2023 yılı sonuna kadar ilimiz geneli tüm dersliklerimizde etkileşimli tahta kurulumlarının tamamlanması planlanmaktadır.  

Bu bağlamda çocuklarımızın akademik gelişimleri için her türlü desteği sağlayan Bakanlığımıza ve çalışmalarımızda destek sağlayan herkese teşekkür eder, öğrencilerimize sağlık ve esenlik dileriz.