Türkiye Özel Sporcular Federasyonu ile Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün 2024 yılı faaliyet programında yer alan Özel Sporcular Atletizm, Masa Tenisi ve Yüzme branşlarında gerçekleştirilecek olan yarışmalar başladı.

Engelliler Haftası kapsamındaki kutlamaların beraberinde gerçekleştirilen Özel Sporcular İl Şampiyonasına; Nevşehir İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Türkiye Özel Sporcular Nevşehir İl Temsilcisi Tarkan Güney, antrenörler ve 48 özel sporcu katıldı.

Nevşehir Valiliği önünde bir araya gelen özel sporcular, Mehteran ekibi eşliğinde düzenlenen kortej yürüyüşünde Ziraat Bankası istikametinden Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 3 nolu çim sahaya kadar yürüdüler. Kortej yürüyüşü esnasında Nevşehir İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Türkiye Özel Sporcular Nevşehir İl Temsilcisi Tarkan Güney, sporcularımız, antrenörler ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Daha sonra 3 nolu çim sahasında Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir ve Türkiye Özel Sporcular Nevşehir İl Temsilcisi Tarkan Güney'in açılış konuşmaları ile başlayan İl Şampiyonası, Özel Sporcuların kıyasıya mücadele ettikleri yarışlar ile devam etti.

İl Müdürü Özdemir;  "Katılan tüm Özel Sporcularımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Başarılar dilerim.” dedi.

Yarışmalar sonucunda dereceye giren sporculara ödül töreni düzenlendi.