Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Sarıhıdır köyünde bir hafta önce vefat eden Salih Taşezer'in, köpeği "Fındık", sahibinin mezarı başından bir an olsun ayrılmıyor. Fındık'ın sahibine olan bağlılığı ise görenleri duygulandırıyor.

Merhum Salih Taşezer yıllar önce Kangal cinsi bir köpeği yavruyken sahiplenerek adını "Fınfık" koydu. Yıllar içerisinde "Fındık" ile arasındaki sevgi giderek güçlense de, Salih Taşezer'in, ölümü onları ayırdı.

Mezarın başından ayrılmıyor

Ancak Salih Taşezer'in sadık dostu "Fındık", ölen sahibinin mezarının başından bir an olsun ayrılmıyor. 

Can dostundan bitmeyen vefa!

Sarıhıdır köyünde herkes tarafından çok sevilen merhum Salih Taşezer'in, evinin önünde beslediği sokak köpeği kafasını koyduğu mezarın başında bekliyor. 

FİB Haber Merkezine açıklamada bulunan merhumun kardeşi Ramazan Taşezer ; "Köyümüzün sevilen isimlerinden merhum Salih Taşezer abim bütün köpekleri bütün hayvanları çok severdi. Yemesini içmesini hiç eksik etmezdi. Öyleki evlerinin önünde onları besler, başlarını okşar, severdi. Köpeklerde ona sevgilerini gösterircesine her zaman onun peşinde gezerdi. Şimdi merhum Salih Taşezer abimi kaybedeli tam bir hafta olmasına rağmen elleriyle beslediği köpeği büyük bir vefa örneği sergileyerek sürekli mezarı başında yatıyor. Abimin vefat ettiği gün ağladığı o anlar gözümüzün önünden hiç gitmiyor. Bir haftadır yemekten içmekten kesildi ve hastalandı veterinere götürdük. " diye konuştu.

MEZARIN BAŞINDA YATIYOR

Mezarın başında yatan köpek, görenleri duygulandırıyor.

Sarıhıdır köyü sakinleri sevimli köpeğin bir an olsun mezardan ayrılmadığını, saatlerce beklediğini belirtiyor.

İşte gerçek sevgi! Köpek, ölen sahibinin mezarının başından ayrılmıyor...