Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Nevşehir İl Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. Vali Becel, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahittin Murat Yakın’dan yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Vali Becel, önümüzdeki pazar günü gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanı seçimi ve 28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesi ilgili kurum yöneticileri ile Seçim Güvenliği Toplantısı gerçekleştirdi.

Vali Becel, “14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28'inci Dönem Milletvekilliği seçim sürecinin ilimizde huzur ve güven içerisinde geçmesi için gerekli tedbirler alınmıştır. Seçimlerin güven içerisinde yapılması ve sona ermesi için siyasi parti yöneticilerimizin, adayların ve vatandaşlarımızın katkıları bizim için önemlidir” diye konuştu.


Polis ve jandarma teşkilatının seçim öncesi ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmayı hassasiyetle yürüttüğünü ifade eden Vali Becel, “Oy verme günü ve sonrasında herhangi bir olumsuzluğa meydan vermemek için bütün birimlerimiz mesai mefhumu gözetmeden görevleri başında olacaklardır” dedi.