Nevşehirli bir vatandaşın Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'la yaptığı sohbette ilginç diyaloglar yaşandı. 

Adeta, Nevşehir halkına tercüman olan vatandaşımız Nevşehir'in Başkan Savran'ı neden çok sevdiğini bakın nasıl anlattı. 

Nevşehir'de sizin gibi Başkan istiyoruz... 

Başkan Savran'ın mahalle gezilerinde karşılaştığı genç bir vatandaşımız önce selam verip sonra yanına yaklaştı, hakkınızı helal edin Başkanım diyerek ; "Başkanlık koltuğuna ilk oturduğunuzda size karşı acabalarımız vardı, önyargılarımız vardı ama sonra geçen sürede gördük ki samimiyetinizle, riyadan uzak, gösterişsiz hakkaniyetle, sadece işinizi yapıyorsunuz. Bunun üzerine hatırlarsanız sizden bir cuma namazı çıkışında Kurşunlu camiide hellalik istemiştim. Biz Nevşehir halkı olarak sizin gibi bir Başkan istiyoruz. Önce samimisiniz ve çizginizi hiç bozmadınız. Bu şehrin bir evladı olarak sizi çok seviyoruz. Allah işinizi gücünüzü rast getirsin hep yanınızdayız." dedi.

İşte başkan, işte halk, işte samimiyet.

Başkan Savran'a samimiyeti ve hizmetleri için teşekkür eden Nevşehirli vatandaş, şehrin neden Başkan Savran'ı bu kadar çok sevdiğini şu cümlelerle özetledi;

Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran da; "Nevşehir’imizin geleceği için umut ve heyecan doluyum. Vatandaşlarımızın da aynı duyguları taşıdığını görmek bizi çok sevindirdi." ifadelerinde bulundu.

Başkan Savran'ın sosyal medya hesabında paylaştığı video kısa sürede büyük beğeni topladı.