Edinilen bilgilere göre, Nevşehir'in Avanos ilçesinde trafik polisi tarafından durdurularak kullandığı aracın Plaka fontunun kalın olması sebebiyle ceza kesilen sürücü büyük şaşkınlık yaşadı.

Önce şaka zannetti ama 1.671,00₺ ceza makbuzunu görünce ne yapacağını bilemeyen araç sürücüsü Genç İş İnsanı Fatih Durmaz şaştı kaldı.

Yediği ceza sürücüyü şoke etti!

Araç sürücüsü Fatih Durmaz, yaptığı açıklamasında; "Bugün aracımın plakasının puntosunun büyük olmasından dolayı ceza yedim. Bana çok saçma geldi bu plakayı ben basmadım ve yaklaşık 2 yıldır bu aracı kullanıyorum ve 2 kez muayene girdim kimse beni bu konuda ne bilgilendirdi nede uyardı ve direk 1671,00₺ ceza yazdılar." dedi.

"İnşallah başka kimsenin başına gelmez” diyen araç sürücüsü Durmaz, ödemesini yapacağı cezanın iptali için sulh ceza hakimliğine başvuracağını söyledi.

FİB Haber Merkezi olarak yaptığımız araştırmalarda bu tür plakalar genelde fazla bilinmesede trafikte APP plaka olarak yer alıyor.

APP Plaka Ne Demek?  

APP Plaka Kullanmak Yasak Mı?

Amerikan pres plaka olarak da bilinen APP plaka, en basit şekilde standart dışı plaka anlamına gelir. Yani APP plaka, arabasına standartlar dışında kalan bir görünüm vermek isteyenler tarafından tercih edilir. Plaka fontu, yani yaz tipi, renkler ve boyutlar, isteğe bağlı olarak kişiselleştirilir; ama standartların dışında plaka kullanmak yasaktır ve kullananlar hakkında cezai işlem uygulanır.