Nevşehir'de Volkan Çetinkaya Yüzme Okulu Yüzme Sezonunu Açıyor. Mutlu çocukların okulu Volkan Çetinkaya Yüzme Okulu Temmuz ayı kayıtları başladı. Öyleyse Haydi Çocuklar Havuza!

Nevşehir'in Tek Yüzme Garantili Kursunda Temmuz Kayıtları Başladı!

Nevşehir'de öğrencilerinde Velilerinde ilk tercihi Volkan Çetinkaya, yarınımız çocuklarımıza ve gençlerimize Yüzme sporunu hem öğreterek hemde sevdirerek Nevşehir'e hizmet etmeye devam ediyor. Temmuz ayının 2'sinde başlayacak Yüzme Okulu kayıtları başlamıştır.

Volkan Çetinkaya Yüzme Okuluna büyük ilgi...

Survivor 2017 yarışmasıyla tüm Türkiye'de kendisini tanıtan, Milli Sporcu ve Simya Koleji'nde Beden Eğitimi Bölümü Başkanı Volkan Çetinkaya; "Kaliteli Eğitim ve Doğru Teknik" sloganıyla çıktığımız bu yolda Nevşehire hizmet etmeye devam ediyoruz. Yüzme okulumuz ile Nevşehir'de yüzme bilmeyen kalmasın diyor ve sizleri Temmuz'un 2'sinde başlayacak Yüzme Okulumuza bekliyoruz. Geç kalmayın acele edin." dedi.

İletişim & Kayıt: 0 539 568 72 83

Instagram: volkancetinkayayüzmeokulu

Temmuz ayı ders planlaması hafta içi ve hafta sonu grupları;

2-4 Temmuz 1.hafta (hafta içi)
6-7 Temmuz 1.hafta (hafta sonu)

9-11 Temmuz 2.hafta (hafta içi)
13-14 Temmuz 2.hafta (hafta sonu)

16-18 Temmuz 3.hafta (hafta içi)
20-21 Temmuz 3. hafta (hafta sonu)

22-26 Temmuz 4.hafta (hafta içi)
27-28 Temmuz 4.hafta (hafta sonu)

Gün ve Saatler:

Salı -Perşembe
12:00 13:00
13:00 14:00
14:00 15:00
15:00 16:00
16:00 17:00
17:00 18:00
18:00 19:00
19:00 20:00
20:00 21:00
Cumartesi - Pazar
12:30 13:30
13:30 14:30
14:30 15:30
15:30 16:30
16:30 17:30 (Kadınlara Özel)

Tesis: Simya Koleji Yüzme Havuzu

Kayıt olmak için acele edin!

Kursumuz aylık  8 saatlik bir ders içeriği ile 8-9 kişilik Vip Gruplar şeklinde planlanmıştır. Derslerimiz birebir eğitimden farksız olup 3 öğrenciye bir antrenör eşliğinde ders vermektedir.
 
Çocuk ve yetişkin gruplarımız mevcut olup birebir özel yüzme dersleri içinde detaylı bilgi alabilirsiniz.

İletişim ve kayıt : 0 539 568 72 83

İnstagram : volkancetinkayayüzmeokulu

Yüzme öğrenmeye hazırmıyız? Öyleyse Survivor Volkan eşliğinde başlıyoruz... Sakın geç kalmayın!!!

Milli Sporcu ve Simya Koleji'nde Beden Eğitimi Bölümü Başkanı Volkan Çetinkaya; "Çocukların yüzmeyi öğrenmesi neden önemlidir sorusuna verilecek ilk cevap sağlıklı bir yaşam için yüzmenin önemli olduğudur. Çünkü yüzme esnasında tüm vücut kasları ve eklemleri eş zamanlı olarak çalışır. Hal böyle iken tüm kaslar eşit olarak çalışarak güçlenir ve vücudun sağlıklı bir yapıya kavuşmasına olanak tanır." dedi.

Küçük Yaşta Yüzmenin Faydaları

Küçük yaşta yüzmenin faydaları genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

*      Kas ve kemik gelişimini hızlandırır, yüzmeyen yaşıtlarına nazaran daha dinç ve sağlıklı görünmesini sağlar.

*      Obeziteyi önler, aynı zamanda iştahsızlık sorununu da ortadan kaldırarak yemek yeme isteğini artırır.

*      Kalp hastalıklarına karşı direnç kazandırır, sinirsel gelişime katkı sağlar.

*      Motor becerilerini artırır,

*      Zihni dinç tutar, vücuttaki serotonin miktarını artırarak mutluluk verir.

"Kaliteli Eğitim, Doğru Teknik"

Hem eğleniyor hem öğreniyorlar...

Yüzmenin İnsan Vücuduna Faydaları

Tüm dünyada yapılan araştırmalar, düzenli yüzmenin kalp dolaşım sistemi üzerinde çok olumlu yönde önemli etkileri olduğunu kanıtlamıştır. Düzenli yüzme sporu yapan kişilerde koroner kalp hastalıklarına çok daha az rastlanmakta ve bu bireylerin kalp krizi geçirme olasılıkları da düşmektedir. Ayrıca kalp ve beyin damarlarının tıkanmasına neden olan bir takım maddelerin azalmasına da yüzme yardımcı olmaktadır.

Yüzme sporunun kas ve iskelet sistemi üzerindeki etkisi ise “Yüzücü Vücudu” tanımında kendine yer bulmaktadır. Düzenli yapılan yüzme hareketleri hem kasları vücut koordinasyonunu gelişiminde hem de vücut güçlendirmekte çok önemli bir rol oynamaktadır. Bu da özellikle yüzmenin faydaları arasında yer almaktadır.

Sakatlanma Ve Yaralanmaların En Az Olduğu Spor Yüzmedir

Yüzme egzersizleri yapılırken, bağlar ve eklemler herhangi başka bir spora göre daha az zorlanmaktadır. Bu nedenle suda yapılan egzersizlerde yaralanma ve sakatlanma oranı karada yapılan egzersizlere oranla %90 daha azdır. Bundan dolayı kaslarında, iskelet sistemlerinde vehayut eklemlerinde herhangi bir rahatsızlığı olanlara doktorlar tarafından önerilen tek spor yüzme sporudur.

Yüzmeyi diğer sporlardan ayıran bir diğer faydası ise kilosu ve yaşı ne olursa olsun doğru öğrenildiği takdirde herkesin tehlikesizce yapabileceği eğlenceli bir spor olmasıdır. Örneğin kilolu olan kişilerin herhangi bir kara sporu yapması kas ve iskelet sistemine zarar verebilecekken, su içinde yapacağı aktiviteler aynı kişinin üzerine etkiyen yerçekimi kuvvetini çok büyük oranda azalttığından dolayı kişiye risksiz bir egzersiz olanağı sağlamaktadır.

Alışkanlıklar, Obezite Ve Daha Pek Çok Soruna Çözüm Yüzme

Düzenli olarak yapılan yüzme sporunu yapan kişilerde alkol ve sigara alışkanlığını azaltmakta, bunun yanında aşırı şişmanlığı da önlemektedir. Hamileliği sırasında ve Hamileliğinden önce yüzme sporunu yapan kadınlarda erken doğum ve ölü doğum yapma oranı dikkat çekecek oranda düşüktür.

Yapılan ilginç bir diğer araştırma göstermektedir ki yüzme egzersizleri da dâhil olmak üzere düzenli şekilde yapılan fiziksel aktiviteler şeker hastalarının insüline olan duyarlılığını arttırmakta, bunun sonucu olarak da hastanın daha az insülin gereksinimi olmaktadır. Pek çok faydası olan yüzmeyi herkesin yapması tavsiye edilmektedir.