Nevşehir İl merkezi ve 7 ilçesinde 51 ekip ve 184 personelin katılımı ile belirli saat aralıklarıyla sabahın erken saatlerinden gece yarısına kadar devam eden uygulamalar çerçevesinde il genelinde görev alan polis ekipleri tüm araç ve şahısları didik didik arayarak sorgulama yaptı.

Polis ekiplerinin uzun namlulu silahlarla güvenlik önlemi aldığı uygulama noktalarında tüm araçlar durdurularak kontrol edildi.

Nevşehir İl merkezi ve 7 ilçesinde 51 ekip ve 184 personelin katılımı ile yapılan Türkiye Güven Huzur Uygulaması kapsamında; 42 işyeri, 32 okul çevresi, 39 park/bahçe, yürüyüş/mesire alanı, 30 metruk bina, 373 araç kontrol edilerek, 1223 şahsa GBT sorgusu yapılmıştır. Yapılan uygulamada yoklama kaçağı 2 şahsa ve 1 yabancı uyruklu şahsa “Yol izni Belgesi Almadan Seyahat Yapmak” konusundan tebligat yapılmış; 18 araca cezai işlem uygulanmıştır.

Nevşehirİl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şubesi, Trafik Tescil ve Denetleme Şubesi, Güvenlik Şubesi, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi, Terörle Mücadele (TEM) Şubesi, Narkotik Suçlarla Mücadele (NSM) Şubesi ekiplerinin görev aldığı uygulamalar kent genelinde belirli aralıklarla devam ediyor.