Her yıl farklı konularda gerçekleştirilen Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları, bu yıl on bir ayın sultanı “Ramazan” temasıyla ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin düzeyinde 4 farklı kategoride düzenleniyor.

FİB Haber Merkezini ziyaret ederek bilgilendirmelerde bulunan Ufka Yolculuk Nevşehir İl Temsilcisi Azmi İnanan yaptığı açıklamasında; "Nevşehir Asım Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği olarak 11. sini düzenlemekte olduğumuz HERKESİN KAZANDIĞI KAYBEDENİ OLMAYAN tek yarışmaya tüm Nevşehir halkımızı davet ediyoruz..." dedi.

Detaylı bilgi ve kayıt için www.ufkayolculuk.com linkini tıklayarak (İlkokul, Ortaokul, Lise ve Yetişkin) siz de kaydınızı hemen oluşturabilir ve hediye kazanabilirsiniz.

Server Yaşam Vakfı bünyesinde çeşitli yaş gruplarına yönelik yapılan ve “Kaybedeni Olmayan”  Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları, bu yıl 11. kez düzenleniyor ve büyük bir katılımla devam ediyor.

Yılın en değerli zamanına dair unutulanları hatırlamak, yanlış bilinenleri düzeltmek ve farkındalık kazandırmak amacıyla bu yılın konusu  “Ramazan” olarak belirlendi. Yarışmada katılımcılar dört kategoride hazırlanan eserlerden sorumlu olacaklardır.

Kayıtlar Başladı

Son başvuru tarihi 24 Mart 2024  olarak belirlenen yarışmaya katılımcılar, Ufka Yolculuk web sitesinden “KAYIT OL” butonuna tıklayarak ya da okullardaki gönüllüler aracılığı ile kayıt yapılabilecektir.

Sınav Tarihleri

1. aşama online sınav, 24-25 Mart 2024 tarihlerinde 08.00- 20.00 saatleri  arasında 2 gün süreyle devam edecektir. Katılımcılar, belirlenen saatlerde istedikleri zaman sınava girebilirler.

2. aşama online sınav ise 28 Nisan 2024 Pazar günü 10:00 - 12:00 saatleri arasında bilgisayar, tablet, PC veya akıllı telefon aracılığıyla gerçekleştirilecektir. Ayrıca sınav öncesi 18 Şubat 2024 tarihinde de Türkiye geneli deneme sınavı yapılacaktır.

Kategoriler ve Kitaplar

4 farklı kategoride düzenlenen yarışmada; ilkokul kategorisinde yarışmaya katılanlar, “Eyvah Ramazan Kayıp”; ortaokul kategorisinde yarışmaya katılanlar “Bir Başka Ramazan”; lise kategorisinde yarışmaya katılanlar, "1’e 1000 Yok mu İsteyen ”; yetişkin kategorisinde yarışmaya katılanlar ise ‘’Manevi Bahar Mevsimi Ramazan’’ adlı kitapları okuyarak hazırlanacaklardır.

Katılımcılar, kitaplara her ildeki belirli temin noktalarından ulaşabilecekleri gibi ufkayolculuk.com adresinden de ulaşabilecektir. Ayrıca kitaplara otomasyon sisteminden e-kitap veya sesli kitap şeklinde de ulaşılabilmektedir.

Bol Ödüllü Yarışma

Doğru bilginin en büyük ödül olduğu, bu yüzden okuyan herkesin kazandığı Ufka Yolculuk Yarışmasında kitap okumayı daha da çok sevdirmek için birbirinden özel ödüller verilecektir.

Türkiye geneli ödüllerde ilk 300’e giren yarışmacılara farklı miktarlarda para ödülü verilecektir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanan, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından da desteklenen yarışmada 81 ildeki paydaş STK’ların hazırladığı birçok ödül de yarışmacıları beklemektedir.

Nevşehir'e Özel İl ve Okul Ödülleri

Yarışma Nevşehir'de, Asım Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği'nin katkı ve koordinasyonu ile gerçekleştirilmektedir.

Kitap temini: Nevşehir Yunus Emre Kitap Kırtasiye

Ufka Yolculuk Nevşehir İl Temsilcisi: Azmi İnanan 0 543 654 50 58

xx-086.jpg

z-010.jpg