Nevşehir'de Çocukların Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrendiği 2024 yılı yaz Kur’an kursları 1 Temmuz 2024 Pazartesi günü itibariyle başladı.

‘YAZ TATİLİNDE YAVRULARIMIZIN YERİ CAMİLER OLMALI’

Her yıl binlerce çocuğun ve gencin Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur'an Kursları, Nevşehir’deki tüm camiler ile Kur’an kurslarında eğitim öğretim başladı.Kur'an-ı kerim ile İslam inanç esasları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed'in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işleneceği Yaz Kur'an kurslarında, Kur’an-ı Kerim okumak, anlamını öğrenmek, din eğitimi almak isteyen çocuk ve gençlerimiz; Kur’an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğretimi yanında, milli birlik ve beraberlik bilincinin geliştirilmesi, sevgi, saygı ve dostluk bağlarının güçlendirilmesi, vatan, millet, bayrak, şehitlik, gazilik gibi milli ve manevi değerlerin özümsetilmesi, bir arada yaşama ve sorumluluk bilincinin geliştirilmesi gibi değerlerin kazandırılmasının amaçlandığı Yaz Kur’an Kursları Diyanet İşleri Başkanlığının yaygın din eğitimi faaliyetleri bağlamında, tüm yurtta olduğu gibi Nevşehir'de de başladı.Halkın büyük çoğunluğunun temel dini bilgileri ilk almaya başladığı Yaz Kur'an Kurslarına her yıl binlerce çocuk ve genç kayıt oluyor.

Kayıtlar devam ediyor...

Bu yıl da çocuklarını Yaz Kur'an kurslarına göndermek isteyen anne-babalar için başvurular, 8 Temmuz 2024’e kadar cami ve Kur’an kurslarına yapılacaktır. 

Kurslara kimler kayıt olabiliyor?

Yaz Kur'an Kurslarına 4-22 yaş grubu arasındaki çocuk ve gençler kayıt olabilecek.

Bugün itibariyle eğitim vermeye başlayan cami ve Kur’an kurslarında kayıt başvuruları 8 Temmuz 2024’e kadar alınmaya devam edilecek. Bu yıl yaz Kur'an kurslarımızda eğitimler 16 Ağustos'ta, yatılı yaz Kur'an kurslarımızda birinci dönemi 26 Temmuz, ikinci dönem eğitimleri ise 23 Ağustos'ta sona erecek.

Editör: İbrahim UYSAL