Thermohis fabrika açılışı, Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Acıgöl Belediye Başkanı Ercan Ertaş, Acıgöl İlçe Kaymakamı İsmail Battal, Acıgöl OSB Müdürü Samet Kafalı, 27.Dönem Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Promosiad Başkanı Ömer Karatemiz, 2. Matbacılar Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Sarıkaya, idari ve mülkü amirleri ve çok sayıda sektör yöneticelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Nevşehir, termos üretiminde çığır açmaya hazır!

Nevşehir, termos üretiminde çığır açmaya hazır! Sloganıyla yola çıkan His Promosyon ve Thermohis markasıyla yıllık 1 milyon termos üretim kapasitesine ulaşmayı hedefleyen Türkiye'nin yerli üretimine büyük katkı sağlayacak termos fabrikasını gurur ve heyecanla açıldı

Bu dev termos fabrikası, yerel ekonominin güçlenmesine önemli bir ivme kazandırarak çok sayıda istihdam sağlayacak ; termos üretim kapasitesiyle, sadece Türkiye’ye değil tüm Dünya’ya kaliteli termoslar sunmayı hedefliyor. Ayrıca, çevre dostu üretim süreçleri sayesinde sürdürülebilir bir yaklaşım benimsenmiş.

Fabrika  en son teknolojiye sahip üretim hatları ve alanında uzmanlaşmış bir ekip tarafından işletilerek; termoslar üstün kalite, dayanıklılık ve izolasyon özelliklerine sahip oluyor.


Firma sahibi Muhammet Kurt, yerli üretimle kaliteyi ve çeşitliliği bir araya getirerek termos sektöründe önemli bir yere sahip olmayı amaçlıyor. Bu projenin Türk sanayisine ve ekonomisine büyük bir katkı sunacağını ifade ederek, "Yerli üretim ve inovasyonla büyümeyi hedefliyoruz. Bu fabrikanın Türk termos üretiminde yeni bir dönemin başlangıcı olduğuna inanıyoruz." dedi.

His Promosyon ve Thermohis markalarının sahibi Muhammet Kurt'un liderliğinde kurulan bu termos fabrikası, yerel ekonomiye önemli bir canlılık getirirken, Türkiye'nin yerli üretimine de güçlü bir destek sağlıyor.

Thermohis Yerli Üretim termos fabrikası hayırlı olsun

Nevşehir Valisi Ali Fidan, yatırımcı iş insanı Muhammet Kurt tarafından Acıgöl Organize Sanayi Bölgesine kurulan yerli paslanmaz çelik termos imalatı yapan Thermohis Fabrikasının açılışını gerçekleştirdi.

Vali Fidan, 10 Bin metrekare alanda 4 Bin metrekare kapalı alanda kurulan fabrikada Acıgöl ve civarından 35 kişinin istihdam edildiğini belirterek, şehrimizin istihdamına büyük katkılar sunacak olan fabrikanın hayırlı olmasını temenni etti.

"Thermohis" Fabrikası, şimdiden ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olsun.