Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde 2023-2024 Eğitim Öğretim yılında Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında planlama ve değerlendirme toplantısı yapıldı. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir başkanlığında Nevşehir Gençlik Merkezinde düzenlenen toplantıya Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Fatma Nihan Adıyaman, Okul Sporları Şube Müdürü Mehmet Ünal Kitapcı, yetenek taraması il uygulama ekibinden beden eğitimi öğretmenleri ve antrenörler katıldı.

Toplantıda programın takvimi, katılım koşulları, yönlendirme süreci, bir önceki yılın istatistiki verilerin değelendirilmesi, bu yılki yapılacak olan taramanın planlaması ve değerlendirilmesi, ilimiz ve ilçelerdeki diğer kamu kurum ve kuruluşları ile taramanın sağlıklı olarak yürütülmesi adına koordineli bir şekilde hareket edilmesi ayrıca İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programının daha verimli yürütülmesi spor eğitimlerinin ve yeni dönem tarama planlamalarının okul ile işbirliğinin daha iyi sağlanabilmesi adına çeşitli konular görüşüldü.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, toplantının açılış konuşmasında, gençlerin spor alanında yeteneklerini keşfetmeleri ve bu yeteneklerini geliştirebilecekleri uygun ortamlara yönlendirilmelerinin önemine vurgu yaptı. Ayrıca, gençlerin spora olan ilgisini artırmak ve sağlıklı yaşam bilincini oluşturmak amacıyla yapılan bu programın başarıyla uygulanması için gerekli tüm adımların atılacağını belirtti.