Nevşehir'de 3 gün önce meydana gelen trafik kazasının olduğu yerde yine kaza meydana geldi. Kazada can kaybı yaşanmazken maddi hasar meydana geldi.

Kaza; bugün saat:15.00 sularında meydana geldi.

Nevşehir'de aynı yerde 3 gün arayla ikinci kaza yaşandı

Edinilen bilgilere göre, sürücüleri ve plakaları öğrenilmeyen iki otomobil 15 Temmuz mahallesi Alparslan Türkeş Caddesi Tuzlu su parkı mevkiinde çarpıştı.  Kazada can kaybı yaşanmazken her iki araçtada maddi hasar meydana geldi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, kazaya ilişkin soruşturma başlattı.

Aynı kavşakta daha önce de benzer görüntüler meydana gelmesi ise vatandaşların ve esnafların tepkisiyle karşılanıyor. Mahalle sakinleri "Yine bir kaza sesi duyacağız, yine birinin canı yanacak diye, artık balkona çıkmaktan pencereyi açmaktan korkar olduk." diyor.

FREN SESİNE UYANIYORUZ

Vatandaşlar kavşak için yetkililerin önlem alması gerektiği görüşünde.

Tepkili vatandaşlar, sürekli bir fren sesi ve ardından meydana gelen kazaların gürültüsüyle yaşıyoruz. Kaza olmasa bile mutlaka bir fren sesi ve ardından sürücülerin tartıştığını duyuyoruz. Mahallemiz geliştikçe araba sayısı da arttı. Ama aynı tedbirsizlik devam ediyor. Yetkililere buradan seslenmek istiyoruz. Kazaların daha da fazla risk yaratmaması için burada bir önlem alınmasını bekliyoruz.”

VATANDAŞ ÇÖZÜM BEKLİYOR

"Bu yola hız trafik ışığı yada kesici kasis şart"

KAZA MI? - İHMAL Mİ?- FARKINDA MI DEĞİLİZ?

Nevşehir 15 Temmuz Mahallesi Alparslan Türkeş Bulvarı ile Zübeyde Hanım caddesi kesişiminde meydana gelen kazalar, çevre sakinlerini tedirgin ediyor. Gün aşırı kaza yaşandığını söyleyen vatandaşlar, yetkililerden önlem bekliyor.

Yetkililere seslenen Mahalle sakinleri hız kesici kasis yada trafik ışıkları ile önlem alınması isteniyor.

FİB Haber Merkezine tepkisini dile getiren bir vatandaşımız, Bu yol çok tehlikeli araçlar burun buruna kalıyor. Aşırı süratli olanlar için kaza kaçınılmaz oluyor. Özellikle buradaki tehlikeyi bilmeyenler için çok riskli. Ne lamba ne kasis ne de başka bir uyarı levhası var. Allah korusun bir can yitirsek bunun vebalini kim ödeyecek? Bu kadar kaza olmasına karşı hiçbir önlem olmaması anlaşılır gibi değil.

Mahalle sakinleri tepkilerini şu sözlerle dile getirdi; "Burada sürekli kazalar oluyor. Yolun basiretsizliğimi yoksa, sürücülerin dikkatsizliği mi, uyarı levhalarının olmayışından mı kaynaklanıyor bilemiyoruz. Biz uyarmaktan bıktık gerekli önlem hiç alınmıyor bu kadar hasar var neden ışık takmıyorlar anlamıyorum. Bu yola acilen hız kesici kasis yada trafik ışığı konulmasını istiyoruz." diyor.