Nevşehir Filistin'e Destek Platformu Sivil Toplum Kuruluşu ile birlikte yatsı namazı sonrası Kurşunlu camii önünde şehitlerimiz ve mazlumlar için dua etti, hanin terör saldırısı ve İsrail'i kınadı.

Nevşehir’de teröre lanet amacıyla Filistin’e Destek Platformu tarafından Kurşunlu Camisi önünde program düzenlendi.

Yatsı namazı öncesi Ellerinde Türk bayrakları ile Kurşunlu camide buluşan vatandaşlar, Kur’an-ı Kerim okudu, şehitler için dua etti.

Pençe-Kilit Harekat Bölgesinde hain terör örgütü ile çıkan çatışmada şehit olan kardeşlerimize rahmet, yaralı Mehmetçiklere acil şifa dilendi.

Terör örgütlerini besleyen ABD ve iSRAİL olduğunun vurgulandığı eylemde tekbir sesleri yükseldi.

Platformun İl Koordinatörü Mustafa Gençtürk, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerin taciz ve sızma girişimi sonucu 9 askerin şehit edilmesinin milletçe acısının yaşadıkları belirtti.

TSK'nin düzenlediği harekatlarla teröristlerin etkisiz hale getirilerek şehit kanlarının yerde bırakılmadığını vurgulayan Gençtürk, milletin terörle mücadele konusunda devletinin yanında olduğunu ifade etti.

Gönlü iman dolu necip milletin geçmişte olduğu gibi gelecekte de vatan toprakları için her türlü fedakarlığa hazır olduğunu kaydeden Gençtürk, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ve amacına ulaşamayacaktır. Aziz milletimizin teröre asla boyun eğmeyeceğini, sınırlarımızın güvenliği için tehdit oluşturan tüm terör örgütleriyle tavizsiz bir şekilde mücadele edecek güç ve kudrete sahip olduğunu kararlılıkla ilan ediyoruz. Uluslararası şebekeler tarafından desteklenen terör belasını alt edeceğiz. Tek yürek olarak kardeşliğimize kastedenlerin kirli emellerini boşa çıkartacağız."

Terör örgütlerini destekleyenlerle Gazze'de katliam yapanların aynı olduğunu dile getiren Gençtürk, şöyle konuştu:

"İnsanlık, tarih boyunca gördüğü en büyük zulümlerden birine şahitlik ediyor. İşgalci İsrail 80 yıldır bölgede yaptığı zulümleri son 100 günde dayanılmayacak boyutlara taşıdı. 10 binden fazlası çocuk,7 binden fazlası kadın olmak üzere 23 binden fazla insan hayatını kaybetti. 60 binden fazla kişi yaralanırken yaklaşık 8 bin kişi kayıp. Mesleklerini icra eden 112 gazeteci işgalcilerin saldırıları sonucu hayatını kaybetti. İsrail hukuksuz işgal hareketi ile katlettiği insanlar için uluslararası hukuk önünde ve tüm dünyanın vicdanında hapsedilmelidir."

Proğrama AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, Nevşehir Belediye Başkanı Dr.Mehmet Savran,  Filistin'e Destek Platformu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Proğrama katılan AK Parti Nevşehir Milletvekili Süleyman Özgün; "Kurşunlu Camiimizdeyiz. Kutsal vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ve yeryüzünün dört bir yanından imdat bekleyen biçare Müslümanlar için Filistin'e Destek Platformunun düzenlediği duadayız etkinliğine katılan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Vatanımız için şehit olan tüm askerlerimize Allah'tan rahmet kederli ailelerine sabırlar diliyorum." dedi.