Tüm ülke genelinde olduğu gibi Nevşehir’de de bu sabah geçmişte ve Pençe-Kilit Harekât bölgesindeki şehit olan askerleri anmak için bayrak töreni öncesinde 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinde şehitler için düzenlenen 1 dakikalık saygı duruşu ile başlayan bayrak törenine öğrencilerle birlikte katıldı.

Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Yusuf Tekin'in talimatları doğrultusunda Pençe-Kilit Harekât bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde şehit olan vatan evlatlarımızın aziz hatıralarını yaşatmak, eğitim ailesi olarak minnetimizi göstermek ve yükselen yeni nesli ruhen, bedenen ve manen vatan sevgisiyle donatmak amacıyla Bakanlığımıza bağlı tüm kurumlarımızda milyonlarca öğrenci ve öğretmenimiz tek yürek olarak ülkemizin her köşesinde bayrak töreni öncesinde 1 (bir) dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Bu kapsamda Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'mızı okudu.

Vatan toprağına düşen kahraman şehitlerimize bir kez daha yüce Allah'tan rahmet, ailelerine sabır diliyoruz. Şehitlerimizin mekanları  cennet, makamları âli olsun.