Kutsal topraklara gitmek üzere Nevşehir il ve ilçe müftülüklerine kayıt yaptırarak hazırlıklarını tamamlanan hacı adaylarının heyecanlı bekleyişleri sona erdi.

2024 yılı hac organizasyonunda Diyanet İşleri Başkanlığı ile Nevşehir'den kutsal topraklara gidecek olan ilk hacı kafilesi İl Müftülüğü binası önünde düzenlenen dua programı ile Medine-i Münevvere'ye uğurlandı.

RAHMAN'IN MİSAFİRLERİ MEDİNE YOLLARINDA...

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İl Müftüsü Kâzım Güzel'in konuşmasıyla devam etti. Müftü Güzel konuşmasında hac ibadetinin, yürekleri Allah ve Rasulünün sevgisi ile yanıp tutuşan müminler için en büyük özlem olduğunu belirterek “Hac, en büyük vuslat ve en büyük heyecandır. Hac, sayısız hikmetleri ve güzellikleri içinde barındıran mübarek bir yolculuktur, kutlu bir ibadettir, büyük bir arınma mevsimidir, tövbe ve dua zamanıdır, rahmet ve mağfiret iklimidir.” dedi.

Nevşehir İl Müftüsü Kâzım Güzel'in yaptığı duanın ardından Nevşehirli hacı adayları tekbir, tehlil ve salâvatlar eşliğinde gözyaşları içerisinde Kapadokya Havalimanı'na uğurlandı.

Nevşehir İl Müftülüğü personelinden 1 kafile başkanı, 4 din görevlisi, 1 kadın irşat görevlisinin eşlik ettiği kafile için ilk durak Medine-i Münevvere olacak.

İl Müftülüğü olarak kıymetli hacı adaylarımızın yapacakları hac ibadetinin mebrur, dualarının makbul, günahlarının mağfur olmasını temenni ediyoruz.