Mülki İdare Amirleri kararnamesi bugün resmi gazetede yayımlandı. Kararnamede Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Erdoğdu Tekirdağ Muratlı Kaymakamlığına, Nevşehir Vali Yardımcılığına ise Eski Kayseri Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen getirildi.

Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararnamesi ile Nevşehir'in İlçelerinden Acıgöl Kaymakamı İsmail Battal, Kozaklı Kaymakamı Yasin Gürkan ve Ürgüp Kaymakamı Cüneyt Caner asaleten atandı.

Nevşehir Valiliğine atanan Haluk Sezen Kimdir?

Haluk Sezen, 1969 yılında Mersin'de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mersin'de tamamladı. 1991 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 

1992 yılı Temmuz ayında Nevşehir Kaymakam Adayı olarak göreve başladı. Sırasıyla Adana Aladağ Kaymakamlığı, Gümüşhane Köse Kaymakamlığı, Kilis Polateli Kaymakamlığı, Ağrı Vali Yardımcılığı, Osmaniye Vali Yardımcılığı, Adana Vali Yardımcılığı, Adana Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı, Aksaray Vali Yardımcılığı ve Kayseri Hacılar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Sezen, Bilim Kent Projesini geliştirmiş  ve Hacılar ilçesinde uygulamaya koymuştur. 

27.01.2024 tarihinde Nevşehir'e Vali Yardımcısı olarak atanan  Sezen, evli ve bir çocuk babasıdır.

Resmi Gazete kararına ulaşmak için tıklayınız..