Nevşehir dâhil çok sayıda Vali Yardımcısı ve Kaymakamın görev yerleri değişiyor.

314 Vali Yardımcısı ve 922 Kaymakamı kapsayacak İçişleri Bakanlığının yaz kararnamesinde son değerlendirmeler yapılırken edindiğimiz kulis bilgilerine göre Kıdemli Mülki Amirler Vali yardımcılığından büyük ilçelerde görevlendirilecekler.

Kaymakamların atanmasında süre 2 ile 5 yıl olarak belirlenmiş olağan üstü durumlar halinde, iki yılını dolduran her kaymakamın ismi yaz kararnamesine dâhil ediliyor. Fakat Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminde Vali ve Kaymakam atmalarında sürenin fazla öneminin olmadığını söyleyebiliriz.

Nevşehir Kaymakamlarına Genel Bakış;

AVANOS: Nevşehir'de hala hazırda en kıdemli Kaymakam Avanos İlçe Kaymakamı Olgun Öner. Kaymakam Öner 2019'dan bu yana Avanos'ta bu görevde bulunuyor.

ACIGÖL: Acıgöl Kaymakamı Emine Karataş Yıldız ise 2021'de başladığı görevi iki yıldır sürdürüyor.

DERİNKUYU: Derinkuyu Kaymakamlık koltuğu ise hala hazırda boş yeni Kaymakamını bekliyor.

HACIBEKTAŞ: Hacıbektaş İlçe Kaymakamı İbrahim Engin Şenay'da 2021'de başladığı görevi iki yıldır sürdürüyor.

KOZAKLI: Kozaklı Kaymakamı Erkan Adıbelli; 11.08.2022 tarihli ve 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile ilçemiz Kaymakamı olarak atanmış olup 25.08.2022 tarihinde göreve başlamıştır. Yani Kozaklı kaymakamlık görevinde henüz birinci yılını tamamladı.

ÜRGÜP: Ürgüp Kaymakamı Cüneyt Caner'de görevinde henüz birinci yılında.

GÜLŞEHİR: Gülşehir Kaymakamı Mehmet Zortul, 12.08.2022 tarihli İçişleri Bakanlığı'nın onayı ile ilçemize atanmış ve 24.08.2022 tarihinde görevine başlamıştır. Görevinde henüz birinci yılında.

Önümüzdeki hafta içinde yayınlanması beklenen Kaymakamlar Kararnamesi hazır. Kaymakamlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda yeni görev yerlerinde olacak...

Öte yandan 111. Dönem Kaymakam adaylarının teftiş stajı yapacağı yerler belli oldu. Stajlar 28 Ağustos'ta başlayacak.