Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre; Antalya Kemer Kaymakamı Hüseyin Çam Nevşehir Vali Yardımcılığına atandı.

Nevşehir'in yeni Vali Yardımcısı  Hüseyin Çam Kimdir?

  1984 Yılında Çorum’un Bayat İlçesinde dünyaya gelen Hüseyin ÇAM, İlköğretimini Bayat'ta, Orta öğretimini ise Çorum Atatürk Lisesinde tamamlamıştır. 2003 yılında Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. Maliye bölümünü kazanmış, buradaki eğitimini 3,5 yılda bitirerek üstün başarı ile mezun olmuştur.
        Kaymakamlık Mesleğine 2008 yılında Adıyaman Kaymakam Adayı olarak başlamış, 2010-2011 yılları arasında A.B.D.'de University Of Soulth Carolina’da Public Manegemant And Leadership programını bitirerek 96. Dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlamıştır.
        Niğde/Ulukışla ilçesinde Kaymakam Vekilliği, Giresun/Piraziz Kaymakamlığı, Artvin/Murgul Kaymakamlığı, Tunceli/Hozat Kaymakamlığı, Mardin/Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekilliğinin ardından; 2022/392 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kemer Kaymakamlığına atanarak 29.08.2022 tarihinde İlçemizdeki görevine başlamıştır.
        2019 yılında Türk İdareciler Derneği tarafından Yılın Kaymakamı ödülüne ; Hozat Kaymakamlığı döneminde tarım alanında yaptığı projeler ile eğitim alanında, sosyal ve kültürel alanlarda yaptığı çalışmalar dolayısıyla Kaymakam ÇAM, "Şehit Kaymakam Ersin ATEŞ Üstün Hizmet Ödülüne" layık görüldü. 
Mardin Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediye Başkan Vekilliği döneminde yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle “Mezopotamya’nın Enleri Yılın Kaymakamı” ödülünü ve “Spora Destek Veren Yılın Yerel Yöneticisi” ödülünü aldı.
        Kaymakam Hüseyin ÇAM,  evli ve 3  çocuk babasıdır ve İngilizce bilmektedir.