Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Hasköy Kaymakamı Mücahit Öztürk Nevşehir Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi. Atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Görev yaptığı Muş'un Hasköy ilçesinde çalışkanlığı ve samimi kişiliği ile takdir gören Kaymakam Öztürk’ün ani ataması ilçe halkı tarafından derin üzüntüyle karşılandı. 

Hasköy halkı tarafından çok sevilen Kaymakam Öztürk, başta eğitim olmak üzere birçok projeye imza attı. Vatandaşlar ile olan samimiyetiyle ön plana çıkan Reşadiye’li Kaymakam Mücahit Öztürk, Nevşehir Valiliği Hukuk Müşaviri olarak atandı.

Hasköy İlçe Kaymakamlığına ise vekaleten Korkut Kaymakamı Ahmed Çelik bakacak.

Hasköy Kaymakamı Mücahit Öztürk kimdir?

Tokat’ın Reşadiye İlçesi'nde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Reşadiye'de tamamladı. Daha sonra 2014 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Mücahit Öztürk 2015 - 2018 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığında Müfettiş Yardımcısı olarak görev yaptı. 2018 yılında Kırıkkale Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

Öztürk, Sivas'ın Koyulhisar ve Kırıkkale'nin Balışeyh ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulunmuştur. Yurtdışı Stajı kapsamında İspanya'nın Madrid Complutense Üniversitesi'nde dil eğitimi aldıktan sonra Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlamıştır. 2020-2022 yılları arasında Afyonkarahisar İli Çobanlar Kaymakamlığı görevinde bulunmuştur.

11.08.2022 tarihli Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Hasköy'e atanmıştır. 31.08.2022 tarihi itibariyle Hasköy'deki görevine başlamıştır. Kaymakam Öztürk İspanyolca ve İngilizce bilmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Editör: İbrahim UYSAL