Nevşehir'de akşam saat:18.00 sularında aniden başlayan şiddetli yağış, fırtına ve dolu etkili oldu.

Gelen ilk bilgilere göre, Nevşehir ile birlikte Uçhisar, Göre, Kavak, Nar kasabasında, Derinkuyu, Acıgöl ve Ürgüp ilçelerinde etkili olan şiddetli yağış, dolu ve fırtına hayatı olumsuz etkiledi. Yağış nedeniyle yollarda su birikintileri oluştu, bazı ev ve iş yerini su bastı. Ürgüp Bahçeli köyünü dolu vurdu. Kavak kasabasında fırtına otobüs durağını yerinden söktü.

Nevşehir 4.etap Terminal TOKİ bölgesinde akşam saatlerinde başlayan kuvvetli yağmur, sel  felaketine dönüştü... 

Toki 2.etap dereler taştı...

Kuvvetli rüzgar, kentin çeşitli noktalarında ağaçları devirdi, bazı araçların üzerine levhalar ve binalardan uçan panjurlar düştü.

Uçhisar'da Haflı Mevki, Göre kasabası oylu yolu mevkiinden sel görüntüleri geliyor. Özyayla köyünde de sel etkili oldu. AFAD ekipleri bölgede çalışma yürütüyor.

Göre yolu Güvercinlik yolu üzerinden sel gidiyor. Selle birlikte mıcır taşınan yollarda Karayoıllalrı ekipleri temizlik çalışması başlattı.

Göre yolunda da aşırı yağıştan dolayı bir ağaç yola devrildi. Ayrıca, Göre-Kaymaklı yolu, Göre çıkışında yola kayalar düştü. Karayollarına bilgi verildi.

Öte yandan şiddetli yağışla beraber Göre kasabasında bazı evleri sular bastı.

Şiddetli yağış dolu ve fırtına üzüm bağları meyva ağaçları ve ekili tarım arazilerinede zarar verdiği öğrenildi. Çardak'ta ceviz büyüklüğünde yağan dolu yağışı büyüklüğü ile vatandaşları şaşırttı.