Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran'ın talimatıyla Cevherdudayev mahallesi vatan caddesindeki yürüyüş yoluna Afrin Gazisi Zeki Didinmez'in adı verildi.

Afrin Gazisi Didinmez, Başkan Savran'a teşekkür etti

Kendisi ile görüştüğümüz Türkiye Harp Malulü Gazi Şehit Dul ve Yetimler Derneği Nevşehir İl Temsilcisi ve Afrin Gazisi Zeki Didinmez, "Cevherdudayev mahallesi vatan caddesindeki yürüyüş yoluna ismimin verillmesi beni çok mutlu etti. Değerli Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Savran'a ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Bizler, gaziler yada şehit aileleri unutulunca ölürüz. Benim tek arzum, hiçbir zaman onları unutmayalım. Her şey maddiyat değil. Zira "Askerler vurulunca değil unutulunca ölür"...  " 

Başkan Savran: "Bu ülkeyi bizim için vatan kılanlara çok şey borçluyuz"

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, "Bizi biz yapan değerleri asla unutmayacağız. Vatanımızı korumaya, değerlerimizi yaşatmaya devam edecek ve hakları asla ödenmeyecek olan Aziz şehitlerimizi, Kahraman Gazilerimizi Unutmayacak, Unutturmayacağız.

Mete Han’dan Sultan Alparslan’a, Fatih Sultan Mehmet’ten Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve bugüne kadarki tüm devlet büyüklerimizi ve komutanlarımızı saygıyla anıyorum. Aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor,  Tedavisi devam eden gazilerimize acil şifalar diliyor,  Gazilerimize, şehit ve gazilerimizin kıymetli ailelerine bir kez daha saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesileyle, bu toprakların huzuru ve refahı için canını hiç tereddütsüz ortaya koyan kahraman gazilerimizin Gaziler Günü’nü bir kez daha minnetle kutluyorum."  ifadelerini kullandı."

16 Mart 2018 tarihinde Nevşehirli Uzman Onbaşı Zeki Didinmez, Afrin'in Dermaşanlı köyünde teröristlerin tuzakladığı EYP'nin infilak etmesi sonucu sol bacağını kaybetmişti.