İstanbul'da görev yapan Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Nevşehirli Dr. Öğretim Üyesi Emine Kütük Uzunoğlu (38), geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti.

Pandemi döneminde fedakar çalışmalarıyla her kesimin haklı takdirini toplayan sağlık camiasının sevilen ismi Uzunoğlu, memleketi Nevşehir'de dün öğle namazına müteakiben Aşağı bekdik camiiden kaldırılarak Kaldırım mezarlığı defnedildi.

3,5 yaşında bir çocuk annesi Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Emine Kütük Uzunoğlu'nun genç yaşta hayatını kaybetmesi başta ailesi ve tüm sevenlerine hüzne boğdu.

Nevşehirli Dr. Emine Uzunoğlu pandemi döneminde TRT'nin İyilik Hikayeleri Programına Konuk Olmuştu. Pandemi döneminde sağlık çalışanı olarak verilen mücadelenin, fedekarlıkların anlatıldığı belgesel tadında proğram tüm izleyicileri duygulandırmıştı.

Doktor Emine Hanım’ın yüreklere dokunan fedakârlığı…

 “Benim annem bir kahramandı! Hastaları için bizi bile bıraktı.” 

Allah (cc) rahmet eylesin. 

FİB Haber.com ailesi olarak; merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevdiklerine sabr-ı cemîl niyaz ederiz.

" İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn."

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun 
“Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz”

Açıklaması:

Sabredenler o kimselerdir ki, kendilerine bir sıkıntı, veya bir belâ veya hoşa gitmeyen bir şey geldiğinde:  “Biz Allah’ın kullarıyız ve biz O’na döneceğiz” derler. Yani bu davranışlarıyla Allah’a döneceklerini ifade eder, kendilerinin Allah’ın kul*ları olduklarını, Onun, dilediğini yapabileceğim kabul ederler.

09.01.2023