TRT 1 ekranlarında yayımlanan ‘Sen Türkülerini Söyle’ yarışmasına katılan Nevşehirli hemşehrimiz İbrahim Yıldız, seslendirdiği türkü ile yarışmaya damga vurdu.

Nevşehirli hemşehrimiz İbrahim Yıldız, TRT1'de sunuculuğunu sanatçı Turgay Başyayla’nın yaptığı, jüriliğini Cengiz Özkan, Aysun Gültekin, İsmail Altunsaray, Emre Yücelen ve Öykü Gürman’nın yaptığı "Sen Türkülerini Söyle " yarışmasının 6.Bölümünde 1. oldu ve finale yükseldi. 

Gösterdiği başarılı performans ile jüri üyelerinden tam puan alarak haftanın birincisi olup finale yükselen İbrahim Yıldız'ın bu başarısı tüm Nevşehirlileri gururlandırdı. Performansı, yarışmanın en dikkat çekici performanslarından olurken, jüri üyeleri Yıldız'ı tebrik etti. 

Her bölümü çok sevilen yarışma, her yarışmacısıyla çok konuşulmaya devam ediyor. Programında yarışmacılar jüriden en yüksek puanı alarak gecenin birincisi olabilmek için yarışıyorlar. Bölüm birincisi seçilen yarışmacılar onuncu bölüm olan Süper Final’de büyük ödül için yarışmaya hak kazanıyor.
 
Dün gece saat 20.00'da TRT 1 ekranlarında başlayan Sen Türkülerini Söyle yarışmasının 6. Bölümün, bölüm birincisi Nevşehirli İbrahim Yıldız oldu ve finale yükseldi.

ibrahim Yıldız Kimdir?

25 yaşında evli ve köyünde çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan İbrahim Yıldız Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Abuşağı köyünden. Bağlama çalmayı daha çok küçük yaşlarda babasının bağlamasından öğrenmiş. Yarışmaya şuan yurt dışında bulunan eşinin ricası ve teşviki ile katıldı.

Haydi Nevşehir, ilerleyen haftalarda değerli hemşehrimizin takipçisi olalım. Sms oylaması ile Nevşehirimizin gururu İbrahim Yıldız'ı yarışmanın Türkiye birincisi yapalım.

Nevşehir'in % 100 Nevşehirli internet gazetesi FİB Haber Merkezi olarak, değerli hemşehrimiz İbrahim Yıldız'a yarışma finalinde de başarılar diliyoruz.