Kayseri Melikgazi Kaymakamı Nevşehirli hemşerimiz Bülent Karacan İstanbul Beylikdüzü Kaymakamlığına atandı.

Resmî Gazetede yayımlanan karara göre Nevşehir Kozaklı'lı hemşerimiz Kayseri Melikgazi Kaymakamı Bülent Karacan, İstanbul Beylikdüzü Kaymakamlığına atandı.

FİB Haber merkezi olarak değerli Kaymakamımıza yeni görev yerinde başarılar dileriz.

Kaymakamı Bülent KARACAN  Kimdir?

1975 Yılında Nevşehir’in Kozaklı ilçesi doğumlu olup ilk orta ve lise tahsilini Kozaklı ilçesinde tamamlayıp 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanmış ve 1997 yılında mezun olmuştur. 1998 yılında Kaymakamlık sınavını kazanarak Samsun Kaymakam adayı olarak göreve başlamış, Samsun-Kavak, Aksaray-Güzelyurt ve Bursa-Harmancık ilçelerinde kaymakam vekilliği, Samsun-Vezirköprü ilçesinde kaymakam refikliği görevlerinde bulunmuştur. İçişleri Bakanlığı’nın Kaymakam Adayları Kursu programı dâhilinde 9 ay süreyle İngiltere Nottingham Üniversitesinde dil eğitimi almış̧ ve Milli Güvenlik Akademisinde “Kamu Diplomasisi Kursu” na katılmıştır.

   Kaymakamlık kursunu başarı ile tamamlayıp sırasıyla Kastamonu Hanönü Kaymakamlığı, Kahramanmaraş Ekinözü Kaymakamlığı, Şanlıurfa Vali Yardımcılığı, Adana Pozantı Kaymakamlığı, Tokat Vali Yardımcılığı, Tokat Erbaa Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur.

   Bülent Karacan, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi dalında “Türk Kamu Yönetiminde Yozlaşma” konulu tez çalışmasını başarı ile tamamlayıp Bilim Uzmanı unvanını almıştır.

   Erbaa Kaymakamlığını yürütmekte iken, 14.07.2020 tarih ve 2020/362 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Melikgazi Kaymakamlığına atanan Bülent Karacan, Mine Hanım ile evli olup üç çocuk babasıdır.

Editör: İbrahim UYSAL