İstanbul’da düzenlenen Atletizm Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olan Mert Hanifi Odacı ve Türkiye İkincisi olan Batuhan Ergöz, Antrenör Hakan Köstekçi ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir’i ziyaret etti.

Türkiye Atletizm Federasyonunun 2024 yılı faaliyet takviminde yer alan 24-25 Şubat 2024 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen, U18 Türkiye Salon Şampiyonasına 58 ilden 346 kadın, 486 erkek sporcu katıldı. Ataköy Atletizm Salonunda gerçekleştirilen şampiyonaya da Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm Sporcumuz Mert Hanifi Odacı 1500 metre kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. 800 metre kategorisinde yarışan Sporcumuz Batuhan Ergöz ise Türkiye İkincisi oldu. Sporcumuz Mert Hanifi Odacı bu derecesiyle birlikte 18 – 21 Temmuz 2024 tarihleri arasında Slovenya’da düzenlenecek olan Avrupa Yıldızlar Atletizm Şampiyonasına hazırlanmak üzere İzmir’de Milli Takım kampına davet edildi.

Ziyaret sırasında, sporcumuz Mert Hanifi Odacı, Batuhan Ergöz ve antrenörü Hakan Köstekçi, İl Müdürü Muhsin Özdemir'e atletizm alanındaki son başarıları hakkında bilgi verdi. Türkiye Şampiyonu olarak Milli Takıma seçilen Odacı, önemli bir başarı elde etti ve Türkiye'yi uluslararası arenada temsil etme fırsatını kazandı.

İl Müdürü Özdemir ise sporcularımızı yapmış olduğu derecesinden dolayı tebrik ederek ilimizi ve ülkemizi ulusal ve uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını belirterek başarılarının devamını diledi.