İstanbul’da araba almak isteyen Nevşehirli bir vatandaş, 850 bin lirasını dolandırıcılara kaptırdı.  Yaklaşık 7 yıllık birikimini kaybettiğini belirten Sinan Temel, “Akıl almaz bir şekilde tuzağa düştüm” dedi.

Acıgöl İlçesinde nakliye işiyle uğraşan Tır şoförü Sinan Temel, "Bir insanın emeği bu şekilde gasp edilmemeli.” diye konuştu.

Akıl almaz dolandırıcılık olayı İstanbul-Nevşehir hattında yaşandı. Olayın mağduru Nevşehir'in Acıgöl ilçesinde yaşayan Sinan Temel FİB Haber Merkezine yaptığı açıklamasında; "İnternetteki araç satış ilanlardan birinde gördüğüm aracı almak için İstanbul'daki kuzenime vekalet verdim. Kuzenim aracı Ekspertiz yaptırdı, noterde her işlem bitti. Sonrasında araç sahibi sandığımız kişi IBAN attı ama aracın sahibinin ibani degildi ve parayı gönderdik araç sahibinden teyit aldı. Bu ibana atıyoruz diye oda tamam sıkıntı yok dedi.

Ama parayı gönderdikten sonra benim hesabıma düşmeden imzalamam diyerek aracı vermedi. Bizde bunun üzerine hemen polis çağırdık ama hiç bir ifadesi bile alınmadan aracın sahibini bıraktılar. Sonra savcılığa gidip gerekli işlemleri yaptıktan sonra şikayette bulunduk. 

Baktım olmayacak bu kez avukat tutarak ihtiyati tekbir koydurmak istedik ama bundanda bir sonuç çıkmadı. Ben buradan Devlet büyüklerimize seslenmek istiyorum. Burada bir Türkiye Cumhuriyet vatandaşı olarak mağdur edilmiş biri var. Yaşanmış bir dolandırıcılık olayı ve suç var. Benim tek hatam ticaret yaparken bunu güven duygusu üzerine yapmam oldu. Eminim ben ilk değildim son kişide ben olmayacağım. Böyle bir mağduriyetlerin yaşanmaması adına tüm yetkilileri göreve davet ediyorum" dedi.

Temel son olarak başka vatandaşların bu tür oyuna gelmemesi için internette gördüğü her ilana aldanmasınlar, kesinlikle alım satım yaparkende bu güven duygusu üzerine bir ticaret yapmasınlar herşeyi düşünerek adım atsınlar" dedi.