Fenerbahçe Spor Kulübünün 16910 sicil numaralı üyesi ve eski Yüksek Divan Kurulu Başkanı Nevşehirli hayırsever hemşehrimiz Vefa Küçük, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

27 Nisan Cumartesi günü yapılacak seçimde yüksek divan kurulu başkanlığına Vefa Küçük ile birlikte  Şekip Mosturoğlu ve Sevil Becan'da adaylığını daha önceden açıklamıştı.

Seçim Tarihi: 27 Nisan 2024

Türk Futbolunun güzide çınarlarından Fenerbahçe Spor Kulübüne yıllarca büyük hizmetlerde bulunan Nevşehirli değerli hemşerimiz Vefa Küçük'e başarılar diliyoruz.

Ahmet Vefa Küçük Kimdir?

1 Mart 1943tarihinde Nevşehir’de doğmuştur. Dokuz yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul’a gelmiştir. İlkokul ve orta okuldan sonra Vefa Lisesi’ni bitirdi. 1965 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olarak avukatlık unvanını kazanmıştır. Yedi yıl Avukatlık yaptıktan sonra önce demir çelik sektöründe ticarete atılan Küçük, 2007 yılında Dinamik Yapı ile inşaat sektörüne girmiştir . Dinamik Yapı firmasının Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır.  Firması İzmit Konut Projesi, Polonya, Kuveyt ve Romanya’da alış veriş merkezleri yapmıştır.

Dört yıl Vefa Vakfı başkanlığını yapmıştır. Fenerbahçe Spor Kulübü'nde başkan vekili olarak 1994-1998 yılları arasında yönetim kurulunda görev yaptı. 2015 yılı Nisan ayında kulübün Yüksek Divan Kurulu başkanı olarak girdiği seçimde üç yıllığına yeniden başkan seçildi. 2018 yılında yapılan seçimle bu üyeliğini sürdürmüştür. Adı Fenerbahçe Spor kulübü ile özdeşleşen işadamlarından birisidir.

20 yılı aşkın süre Kocaeli Sanayi Odası’nda meclis üyeliği ve meclis başkanlığı ve TOBB Sanayi Konseyi üyeliği yapmıştır.

Halen Fenerbahçe Üniversitesi mütevelli heyeti başkan vekilidir.

Gerek sanayi sektöründe ve gerekse spor alanında yüksek bir yere gelebilen ender Nevşehirlilerden birisidir.

Küçük, doğum yeri olan Nevşehir’i asla unutmamış, Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi adına Semra Vefa Küçük Sağlık Bilimleri Fakültesini inşaa edilmesine katkı sağlamıştır. Başka alanlarda da yardım ve katkı sağladığı bilinmektedir.

Nevşehir ilinde Vefa Küçük adı bir caddeye ayrıca Ürgüp'te de kendi yaptırdığı parka verilerek yaşatılmaktadır. Küçük’ün  doğduğu yeri unutmayan yardımsever davranışlarının diğer tüm saygı değer Nevşehirli iş insanlarına da örnek olmasını dileriz.