Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin Başkanlığında yapılan Yönetim Kurulu Toplantısında alınan karar uyarınca atanma süreciyle ilgili tüm işlemlerini tamamlayan Doç. Dr. İlhan Aras'ın  "Profesör" kadrosuna ataması yapıldı.

Üniversite olarak belirledikleri hedefler doğrultusunda fiziki ve akademik alt yapının geliştirilmesinin yanı sıra nitelikli insan kaynaklarının istihdamına büyük önem verdiklerini  belirten Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, “Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi' alanında ihtisaslaşan üniversite olarak belirlediğimiz hedefler doğrultusunda üniversitemiz bünyesinde yeni açtığımız ve açmayı planladığımız bölüm ve programlarımızın yanı sıra atanma kriterlerini tamamlayan nitelikli bilim insanlarından oluşan akademik kadromuzu da her geçen gün güçlendirmeye devam ediyoruz.

Bu kapsamda Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından üniversitemize verilen kadro dâhilinde atama süreciyle ilgili tüm işlemlerini tamamlayan Doç. Dr. Doç. Dr. İlhan Aras’ın İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Devletler Hukuku Anabilim Dalı Profesör kadrosuna atamasını gerçekleştirdik. Prof. Dr. İlhan Aras’ın yeni ünvan ve görevlerinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.