Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (SHMYO)  2. sınıf Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, Öğr. Gör. Fatma Çakır Aksungur'un koordinatörlüğünde ''Gülümseyen Yüzler'' etkinliği gerçekleştirdi. 

"Her Çocuk Gülmeyi Hak Eder" sloganıyla yola çıkan SHMYO Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, NEVÜ'ye bağlı Kadın-Mehmet Dirikoç Anaokulu Tiyatro Salonu’nda drama, müzikli dramatizasyon ve çocuk şarkıları eşliğinde gösteriler gerçekleştirdi. Etkinlikte; El Yıkamanın Önemi, Yardımlaşmanın Önemi, Doğayı Koruyalım, Sağlıklı Beslenme ve Süt İçmenin Faydaları, Tavşan ve Arkadaşları, Sakar Ayı ve Arkadaşları, Sevimli Dostlar, Yardımsever Dostlar gibi konular işlendi.

Öğr. Gör. Fatma Çakır Aksungur, minik misafirlerin akranlarıyla birlikte eğlenceli ve öğretici bir zaman geçirmelerini sağlamak için düzenledikleri etkinlikleri, çocukların eğlenirken kalıcı öğrenmelerini desteklemek ve keşfederek eğlenebilecekleri özgür bir ortam sunmak amacıyla hazırladıklarını söyledi. Programdaki eğlenceli uygulamaların, minik kalplerin katılım sağlayarak sosyal becerilerini geliştirmelerine yardımcı olduğunu belirten Aksungur, minikleri aynı zamanda olumlu davranışlara teşvik ettiğini de sözlerine ekledi.