Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 528 adayın girdiği ‘Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/1)’in başarılı ve sorunsuz bir şekilde tamamlandığını söyledi.

NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2023-YÖKDİL/1), bugün tek oturumda gerçekleştirildi.

Saat 10:15’de başlayan ve 180 dakika süren sınava Nevşehir İl merkezinde 341’i kadın aday ve 187’si de erkek aday olmak üzere toplam 528 aday girdi. 2 binada ve 27 salonda gerçekleştirdiğimiz sınavda ayrıca 91 personel de görev yaptı.

Alınan tedbirler ve belirtilen kurallar doğrultusunda sorunsuz bir şekilde tamamladığımız sınavın şimdiden tüm adaylar için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sınavda görev alan tüm akademik ve idari personele, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü ile Nevşehir İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü personeline de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.