Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde Nevşehir Belediyesinin desteği ve Yeniler Kulübü ile TÜGVA Nevşehir'in işbirliğiyle, TEDx konuşmacılarının katıldığı ‘İşte O An-İletişim’ konulu konferans düzenlendi.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Eski Ampute Milli Takım Antrenörü Osman Çakmak ile Spiker ve Diksiyon Eğitmeni Erdoğan Arıkan’ın konuşmacı olduğu konferansa; Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahlan Öztürk, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Adem Çatak ve Prof. Dr. Seydi Battal Gazi Karakoç, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir ve NEVÜ akademik ve idari personeliyle öğrenciler katıldı.

Konferansta; diksiyon, etkili konuşma ve iletişim konularında bilgi veren Erdoğan Arıkan, mesleki deneyimlerini ve kariyer süreçlerini öğrencilerle paylaştı. Osman Çakmak ise mayın patlaması sonucu bir bacağını kaybetmesiyle değişen hayatını, Ampute takımıyla tanışmasını ve başarılarını anlattı.

Söyleşi katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından Rektör Yardımcısı Öztürk’ün konuşmacılara hediye takdimiyle sona erdi.